در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر آزمایش هسته‌ای احتمالی کره شمالی یا شلیک یک موشک بالستیک، وزارت دفاع کره جنوبی نیروهای مسلح این کشور را در حالت آماده باش کامل قرار داده است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از خبرگزاری یونهاپ، در حالی که سالگرد تاسیس حزب کارگران کره شمالی 10 اکتبر یعنی 3 روز دیگر خواهد بود، برخی منابع آگاه از آمادگی کره شمالی برای انجام یک آزمایش هسته ای دیگر یا شلیک یک فروند موشک بالستیک خبر داده اند.

یک مقام رسمی وزارت دفاع کره جنوبی در این باره تاکید کرد: ارتش کره جنوبی میزان آمادگی و هوشیاری در برابر هرگونه اقدام تحریک آمیز کره شمالی را افزایش داده است. یک مقام وزارت خارجه کره جنوبی نیز اعلام کرد: کره شمالی احتمالا برای انجام ششمین آزمایش هسته ای آماده می شود.

کره شمالی روز دوشنبه هفتاد و یکمین سالگرد تاسیس حزب کارگران را جشن می گیرد. کره شمالی معمولا از تاریخ های مهم برای نشان دادن قدرت نظامی اش استفاده می کند.

دانشگاه جان هاپکینز آمریکا نیز اعلام کرد: تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که فعالیت در هر 3 تونل واقع در محل انجام آزمایش های اتمی کره شمالی افزایش یافته و این مساله می تواند نشانگر آماده شدن کره شمالی برای انجام یک آزمایش اتمی دیگر باشد.

کره شمالی در سال 2006 میلادی نخستین آزمایش هسته ای را انجام داد و از زمان تاکنون ضمن رد قطعنامه های شورای امنیت، برنامه های هسته ای و موشک بالستیک خود را توسعه داده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز