سرویس بین الملل- تاکتیک جدید عربستان، تحرکات ضد ایرانی مجلس نمایندگان ایالات متحده، ادامه اعتراضات اردنی ها علیه توافق گازی با اسرائیل، آزادی مناطق راهبردی در حلب، کاهش ارزش پوند و توقف رزمایش مشترک فیلیپین و آمریکا از مهمترین رویدادهای جهان در دوازده ساعت گذشته به شمار می روند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرورنیوز، سازمان ملل با تاکید بر استفاده عربستان از گرسنگی و قحطی به عنوان یک تاکتیک علیه مردم یمن به شدت از این رویکرد عربستان انتقاد کرد و درباره عواقب وخیم آن هشدار داد.

چهار نماینده از دو حزب دمکرات و جمهوری خواه در نامه ای به کاخ سفید درباره پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی هشدار دادند و خواستار مخالفت کاخ سفید با این امر شدند.

صدها تن از مردم شهر امان پایتخت اردن در مخالفت با قرارداد گازی کشورشان و رژیم اشغالگر قدس دست به راهپیمایی و تجمع زدند و این قرارداد را شرم آور توصیف کردند.

ارتش سوریه و نیروهای جبهه مقاومت توانستند در عملیاتی گسترده کنترل یک تپه راهبردی در حلب که مشرف بر مواضع نیروهای تروریست است را به دست بگیرند.

با افزایش نگرانی ها در خصوص برگزیت و خروج انگلستان از اتحادیه اروپا، پوند، واحد پول این کشور 6 درصد در مقابل دلار سقوط کرد و ارزش برابری آن نسبت به دلار به 1.1841 دلار آمریکا رسید.

دلفین لورنزانا وزیر دفاع فیلیپین از توقف رزمایش مشترک دریایی کشورش با آمریکا در دریای چین جنوبی خبر داد و دلیل آن را توانایی مانیل در جمع آوری اطلاعات و اداره امنیت خود اعلام کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز