سرویس بین الملل- جوانان فلسطینی و گروهای مقاومت در نوار غزه از جمله جنبش مقاومت اسلامی (حماس)، چنان وحشتی در دل سران صهیونیستی انداخته اند که بناچار به احداث دیوار بتنی در زیر زمین اقدام کرده اند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از روزنامه یدیعوت آحارونوث چاپ تل آوبو، یگان مهندسی ارتش رژیم صهیونیستی تحت تدابیر شدید امنیتی، عملیات اجرای پروژه مقابله با تونل های حماس را که تا داخل اراضی اشغالی تداوم دارد، آغاز کرد.
این روزنامه تصاویری نیز از مراحل ابتدایی این پروژه صهیونیست ها منتشر کرد.
پروژه مذکور 2.5 میلیارد شیکل هزینه روی دست سران صهیونیست گذاشته و اجرای آن در 3 مرحله انجام می شود که چندین ماه به طول خواهد انجامید. این پروژه شامل حفاری نوار مرزی نوار غزه و احداث دیواری بتنی در زیر زمین خواهد بود.
یدیوت آحارونوث افزود: مرحله دوم این طرح شامل احداث یک دیوار بتنی مشابه دیوار ساخته شده در زیر زمین خواهد بود و در مرحله سوم هم سیستم های پیشرفته نظارت و حس گرها در این دیوارها جاسازی می شود.

رژیم صهیونیستی 600 میلیون شیکل بودجه سال های 2016 و 2017 را برای اجرای این پروژه اختصاص داده است و همین مساله موجب نگرانی مسوولان شهرک های صهیونیست نشین مجاور نوار غزه از توقف این پروژه توسط ارتش به خاطر نبود حمایت مالی لازم شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز