سرویس بین الملل- دونالد ترامپ میلیارد آلمانی الاصل انتخابات قریب الوقوع ریاست جمهوری آمریکا بار دیگر جنجال تازه ای را در محافل و افکارعمومی این کشور و عرصه بین الملل بوجود آورد که البته بازهم با عذرخواهی وی همراه شد.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از پایگاه خبری دویچه وله، دونالد ترامپ اخیرا با انتشار یک نوار ویدیویی جنجال آفرین سخنان زننده ای را در باره زنان بکار برده بود که با واکنش منفی افکار عمومی و هم‌حزبی‌هایش رو به رو شد و او را مجبور به عذرخواهی کرد.
دو روز پیش از دومین مناظره دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، یک فیلم ویدیویی مربوط به سال ۲۰۰۵ از دونالد ترامپ پیدا شده که او در آن با کلمات توهین آمیز درباره زنان سخن می‌گوید. این ویدئو را روزنامه واشنگتن‌پست منتشر کرده است.
ترامپ ناگزیر به عذرخواهی از این سخنان شد و با انتشار یک نوار ویدئویی دیگر گفت: آری من این حرف‌ها را زده‌ام. اشتباه بود. عذرخواهی می‌کنم.

سخنان رکیک و تحقیرآمیز ترامپ در باره زنان با واکنش گسترده افکار عمومی در آمریکا روبرو شد. حتی سیاستمداران ارشد حزب جمهوری‌خواه نیز نسبت به اظهارات ترامپ واکنشی منفی نشان دادند. از جمله دیدار از پیش برنامه‌ریزی شده ترامپ با پاول رایان، رئیس قدرتمند مجلس نمایندگان از حزب جمهوری‌خواه برای روز شنبه با انتشار این ویدیوی جنجالی لغو شد.

«پاول رایان» درباره سخنان ترامپ گفت اظهارات ترامپ حال مرا به هم زد. با زنان نباید به عنوان ابزار رفتار کرد. من امیدوارم که او به‌‌طور جدی به این موضوع بپردازد. من در گردهمایی انتخاباتی در ویسکونسین ترامپ را همراهی نخواهم کرد.

سناتور جان مک‌کین، نامزد سابق جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که هم‌اکنون در ایالت آریزونا مشغول تبلیغات انتخاباتی برای کسب مجدد کرسی سناتوری است، درباره اظهارات ترامپ گفت: هیچ عذر و بهانه‌ای برای سخنان زننده و تحقیرآمیز ترامپ درباره زنان وجود ندارد. هیچ زنی نباید قربانی چنین روابطی باشد.ترامپ باید به تنهایی پیامدهای اظهاراتش را تحمل کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز