سرویس بین الملل- رئیس جمهور آمریکا دادستان کل آمریکا که حاضر به دفاع از دستور جدید وی در راستای جلوگیری از ورود مهاجران 7 کشور، به آمریکا نشد را اخراج کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از نیویورک تایمز، دونالد ترامپ دوشنبه شب دادستان کل آمریکا را که حاضر به دفاع از دستور جدید وی در راستای جلوگیری از ورود مهاجران 7 کشور به آمریکا نشد ، اخراج کرد.

ترامپ طی حکمی «سالی یاتس» دادستان آمریکایی را که حاضر به دفاع از دستور جدیدش در باره محدودیت مهاجرت به آمریکا نشده بود را اخراج و سناتورهای دموکرات را به ایجاد مانع در برابر اجرای دستوراتش متهم کرد.

کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای ضمن انتشار این خبر نوشت که این دادستان به وزارت دادگستری خیانت کرده است.

یاتس در این باره گفته است: من متقاعد نشده‌ام که دفاع از این دستور اجرایی از مسئولیت‌های من باشد و نیز متقاعد نشده‌ام که این دستور ترامپ مطابق قانون باشد.

کاخ سفید این دادستان کل که 27 سال سابقه اجرایی دارد و از دموکرات‌های دولت اوباما نیز به حساب می‌آید را به ضعیف عمل کردن در مرزها و مهاجرت‌های غیرقانونی متهم کرده است.

ترامپ روز جمعه دستور اجرایی ممنوعیت ورود مهاجران از 7 کشور و نیز پناهجویان به آمریکا را امضا کرد که این اقدام با تظاهرات و مخالفت‌های گسترده‌ای در داخل و خارج از آمریکا مواجه شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز