سرویس بین الملل- بر اساس شماری اولیه آرا در انتخابات پارلمانی گرجستان که دیروز شنبه برگزار شد حزب حاکم رویای گرجستان که به مسکو نزدیک است از رقیب غربگرای خود؛ یعنی حزب جنبش متحد ملی پیشی گرفته است.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، کمیسیون مرکزی انتخابات گرجستان اعلام کرد پس از شمارش 54 درصد آرای اخذشده، حزب رویای گرجستان به رهبری بیدزینا ایوانیشویلی، نخست‌وزیر سابق گرجستان، با کسب 50.44 درصد آراء پیشتاز است. همچنین حزب جنبش متحد ملی، مهمترین حزب مخالف که رهبری آن را میخائیل ساکاشویلی، رئیس‌جمهور سابق و تبعیدی این کشور برعهده دارد، تاکنون 26.67 درصد آراء را به دست آورده‌است.

انتخابات پارلمانی گرجستان براساس شیوۀ نمایندگی تناسبی برگزار می‌شود، بدین ترتیب هر حزب به میزان درصدی که از آرای  کلی به دست می‌آورد، کرسی‌های پارلمان را از آن خود خواهد کرد.

حزب رویای گرجستان پس از پایان رأی‌گیری در روز شنبه بلافاصله اعلام پیروزی کرد و در مقابل حزب غربگرای جنبش متحد ملی، حزب حاکم را به تلاش برای سرقت انتخابات متهم کرد و طرفداران این حزب تظاهراتی گسترده مقابل کمیسیون مرکزی انتخابات برگزار کردند.

به خاطر سیستم پیچیدۀ انتخاباتی گرجستان، آرایش نهایی 150 کرسی پارلمان تا اواخر نوامبر مشخص خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز