به دنبال حمله جنگنده‌های سعودی در صنعا، شورای امنیت ملی آمریکا اعلام کرده که به دنبال بازنگری فوری حمایت خود از ائتلاف سعودی‌ها در جنگ یمن است.

به گزارش مرورنیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه گزارش داد که به دنبال حمله جنگنده‌های سعودی به یک مراسم ختم در صنعا پایتخت یمن که بیش از 104 کشته و 550 مجروح برجا گذاشت، واشنگتن به دنبال بازنگری فوری حمایت خود از ائتلاف سعودی در یمن است. 

این تصمیم در جلسه شورای امنیت ملی آمریکا اتخاذ شده است.

جنگنده‌های عربستان شب گذشته به محل برگزاری مراسم ختم پدر وزیر کشور یمن حمله کردند.

پایگاه خبری «پانوراما الشرق الاوسط»، گزارش داد در این حمله یکی از سالن‌های بزرگ برگزاری مراسم در صنعا هدف دو حمله جنگنده‌های سعودی قرار گرفت در حالی که مراسم ختم پدر «جلال الرویشان» وزیر کشور یمن و مدیر دفتر «علی عبدالله صالح» رئیس جمهور پیشین یمن ، در این سالن در حال برگزاری بوده است.

به گفته وزارت بهداشت یمن، در این حملات تاکنون حداقل 104 نفر کشته و بیش از 550 نفر مجروح شده اند و احتمالا آمار تلفات بالاتر خواهد رفت.

سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید در پایان نشست شورای امنیت ملی اعلام کرده است: «ما قویا از گزارش های خبری درباره حمله امروز به مراسم خاکسپاری در یمن دچار آشفتگی و پریشانی شدیم حمله‌ای که اگر تایید شود، در ادامه سلسله حملات نگران کننده به غیرنظامیان یمن انجام می‌شود.»

«ند پرایس» افزود: «همکاری امنیتی آمریکا با عربستان سعودی، چک سفید امضا نیست. با توجه به این اتفاق و دیگر اتفاقات اخیر، ما بازنگری فوری حمایتمان از ائتلاف به رهبری سعودی را در پیش گرفتیم، حمایتی که به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته است و ما آماده تطبیق دادن بهتر حمایتمان به یک ائتلاف بهتر و مناسبتر با منافع و ارزش‌های آمریکا از قبیل حصول به پایان فوری و پایدار درگیری دردناک و ناگوار در یمن هستیم.»

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز