سرویس بین الملل- قتل عام مردم صنعا، استقرار موشک های اسکندر در کالینگراد، ترامپ یک فاجعه ملی، محکوم کردن حمله عربستان به صنعا توسط ایران، اعزام نخستین گروه های الحشد الشعبی به سوری موصل و عامل اصلی تنش های آمریکا و روسیه از زبان پیمانکار سابق «سیا» از مهمترین رویدادهای جهان در دوازده ساعت گذشته است.

به گزارش مرور نیوز، مهمترین رویدادهای جهان در دوازده ساعت گذشته به شرح زیر است:

در حمله مذبوحانه متجاوزان عربستان سعودی به اجتماع مردم یمن که در مراسم ختم پدر یکی از عناصر انصارالله شرکت کرده بودند بیش از 145 تن شهید و دست کم 520 تن نیز زخمی شدند. احتمال افزایش آمار تلفات وجود دارد.

وزارت خارجه ایران این حمله ددمنشانه که منجر به شهادت و جراحت شمار زیادی از افراد غیر نظامی شد را به شدت محکوم کرد.

لیتوانی هشدار داد که روسیه موشک ها اسکندر که قابلیت حمل کلاهک هسته ای را دارند در کالینگراد واقع در مناطق مرزی با لیتوانی و لهستان مستقر کرده است.

رابرت دنیرو هنرپیشه سرشناس هالیوود با انتقاد از دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا وی را یک فاجعه ملی و احمق خواند.

نخستین گروه از نیروهای بسیج مردمی موسوم به حشد الشعبی به منظور شرکت در عملیات آزاد سازی موصل به سوی این شهر روانه شدند.

استیون کلی، پیمانکار سابق سرویس اطلاعات مرکزی آمریکا«سیا» و هم چنین سازمان امنیت ملی ایالات متحده «ان اس ای» گفت: رژیم صهیونیستی عامل اصلی و تحریک کننده واقعی در تنش های بین آمریکا و روسیه بر سر بحران سوریه است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز