نامزد حزب جمهوری‌خواه آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو، در پی انتشار ویدئویی جنجال‌برانگیز از گفته‌های او در مورد زنان، می‌گوید به هیچ‌وجه از جریان انتخابات کنار نمی‌کشد.

به گزارش مرورنیوز، «دونالد ترامپ» نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری از حزب جمهوری‌خواه در پی انتشار ویدئویی جنجال‌برانگیز از گفته‌های او در مورد زنان، می‌گوید به هیچ‌وجه از جریان انتخابات کنار نمی‌کشد.

این سخنان دونالد ترامپ در حالی‌ست که ده‌ها تن از اعضای برجسته حزب جمهوری‌خواه از او خواسته‌اند، از روند انتخابات کنار بکشد.

ترامپ، روز شنبه گفت: «به‌هیچ‌وجه کناره نمی‌گیرم. هرگز در زندگی‌ام تسلیم نشده‌ام». او در گفت‌وگویی با روزنامه «واشنگتن‌پست»، که ویدئوی جنجالی اخیر را منتشر کرده، افزوده است «رها نمی‌کنم. من از حمایت گسترده‌ای برخوردار هستم».

ترامپ در گفت‌وگویی جداگانه با روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال» نیز گفته است احتمال این‌که از انتخابات کنار بکشد «صفر است».

او در توئیتر خود نیز به این موضوع اشاره کرده و می‌گوید فشارها برای کناره‌گیری او از سوی نشریات و جریان حاکم صورت می‌گیرد ولی او «هرگز هوادارانش را مایوس نخواهد کرد و هرگز کناره‌گیری نمی‌کند».

روزنامه واشنگتن‌پست ویدئویی را منتشر کرده‌است که در آن بخشی از گفت‌وگوی ترامپ در سال ۲۰۰۵ و در حاشیه برنامه «روزهای زندگی ما» ضبط شده‌است.

نامزد حزب جمهوری‌خواه پس از این ویدئو با انتشار بیانیه‌ای از گفته‌های خود پوزش خواست: «این یک گفت‌وگوی خصوصی در رختکن بوده که سال‌ها پیش اتفاق افتاده‌است. بیل کلینتون حرف‌هایی بدتر از این هنگام بازی گلف به من گفته بود. اگر کسی (از این اظهارات) رنجیده از او معذرت می‌خواهم».

اما واکنش‌ها علیه ویدئو تنها از سوی کارزار رقیب دموکرات او بیان نشده، و تنها مخالفان او در دیگر سوی صحنه سیاسی آمریکا نیستند که زبان به اعتراض گشوده‌اند. جمهوری‌خواهان نیز به انتقاد از این سخنان پرداختند. از جمله «پل رایان» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، گفته‌های ترامپ را محکوم کرده و حضور او در مراسم انتخاباتی روز شنبه را نیز لغو کرده است. البته او برخلاف چهره‌هایی که خواستار خروج ترامپ از انتخابات هستند، چنین چیزی را مطرح نکرده‌است.

«مایک پنس» معاون نامزد جمهوری‌خواهان این گفته‌ها را نه محکوم کرده و نه از آن‌ها دفاع کرده اما در عین حال می‌گوید ترامپ فرصت خواهد داشت در مناطره پیش‌رو با «هیلاری کلینتون» نامزد حزب دمکرات، «آنچه در قلبش دارد را بیان کند».

دو رقیب اصلی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا برای دومین بار، صبح روز دوشنبه (به وقت تهران) برای مناظره با یکدیگر رو در رو می‌شوند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز