سرویس بین الملل- مقامات ترکیه که به شدت دنبال حضور نظامیان این کشور در عملیات موصل هستند لحن خود را علیه مقامات بغداد تندتر کردند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، «دولت باغچه لی» رهبر حزب حرکت ملی این کشور مدعی شد: حضور نیروهای ارتش ترکیه در بعشیقه هم مشروع و هم برای امنیت کشور و منطقه ضروری است.
وی افزود: رفتار دولت همسایه یعنی عراق در قبال ترکیه، در حالی که گروه های تروریستی سال هاست در خاک عراق حضور و بسیاری کشورها در آن نیروی نظامی دارند، اشغالگر خواندن ترکیه از سوی عراق و از سوی دیگر مراجعه به شورای امنیت سازمان ملل متحد، نمونه کامل هذیان گویی و بی عقلی است.
حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق پنجشنبه گذشته اعلام کرده بود که حضور نیروهای ترکیه در عراق غیرقابل توجیه است و عراق خواستار حضور هیچ نیروی نظامی بیگانه‌ای در خاک این کشور نیست. استقرار نیروهای ترکیه در خاک عراق بسیار خطرناک است.
نخست‌وزیر عراق گفت: حاکمیت عراق خط قرمز است و ترکیه باید به حاکمیت ما احترام بگذارد؛ ما نمی‌خواهیم با ترکیه درگیر شویم و ترکیه گمان نکند که حضور نیروهایش در عراق برای آنان تفریحی خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز