سرویس بین الملل- رئیس دستگاه دیپلماسی انگلیس که کشورش تامین کننده عمده تسلیحات عربستان است در یک تماس تلفنی با همتای سعودی خود از بمباران دو روز پیش صنعا ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از رویترز، بوریس جانسون یکشنبه شب گذشته با عادل الجبیر همتای عربستانی اش در مورد حمله هوایی مرگبار سه روز پیش در صنعا پایتخت یمن، گفت وگو تلفنی کرده و ضمن ابراز نگرانی از این حمله بر انجام تحقیق فوری در این مورد که هم اینک در جریان است، تاکید کرد.
از سوی  دیگر «توبیاس ال وود»  معاون وزیر خارجه انگلیس نیز پیشتر در بیانیه ای که در تارنمای این وزارتخانه منتشر شده است، از حمله هوایی صورت گرفته علیه یک سالن مراسم ترحیم در صنعا، ابراز نگرانی عمیق کرده بود.

وی در این بیانیه با شوک آور خواندن صحنه های منتشر شده از این حمله، گفت: من نگرانی خودم را روز یکشنبه به سفیر عربستان در لندن منتقل کردم و از او درخواست کردم که ائتلاف تحت رهبری سعودی تحقیقاتی را در مورد این حادثه به سرعت صورت دهد.

معاون وزیر خارجه انگلیس افزود: مناقشه یمن راه حل نظامی ندارد و ما از همه طرف های درگیر خواسته ایم که به مذاکرات سیاسی و اجرای ترک مخاصمات روی آورند. 

هواپیماهای جنگی ائتلاف سعودی عصر شنبه در تازه ترین جنایت در طول حدود 20 ماه بمباران شبانه روزی این کشور، روز شنبه سالن برگزاری مراسم ترحیم پدر وزیر کشور یمن (الرویشان) را در شهر صنعا بمباران کردند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز