سرویس بین الملل - سران گروه های تروریستی فعال در افغانستان از جمله داعش که از سوی برخی دولت های وابسته منطقه از جمله عربستان حمایت مالی می شوند، تنها با پرداخت 480 دلار برای تروریست ها نیرو جذب می کنند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز، سرکرده های گروه های تروریستی با دریافت دلارهای نفتی برخی کشورهای وابسته منطقه از جمله عربستان و امارات به جذب نیرو از میان جوانان کشورهایی که فقر و ناامیدی نسبت به آینده در آنها بالا گرفته است می پردازند و در افغانستان تنها با پرداخت 470 دلار آنان را به عضویت گروه تروریستی در می آورند.
رسانه های افغانستان به نقل از وزارت کشور خود اعلام کردند که نیروهای امنیتی موفق شدند فردی را که به جذب نیرو برای گروه تروریستی داعش اقدام می کرد شناسایی و بازداشت کنند.
بنابر این گزارش، وزارت کشور افغانستان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که طی عملیاتی موفق شده ا ست اسماعیل مسئول جذب نیرو برای گروه تروریستی داعش در افغانستان را در ولایت ننگرها شناسایی وبازداشت کند.

در بیانیۀ وزارت کشور افغانستان آمده است: این مسئول داعشی، جوانان را در قبال 50 هزار روپیۀ پاکستان (معادل 478 دلار آمریکا) به خدمت می گرفت. اسماعیل با این شیوه توانسته بود پنج هزار تن از جوانان ولایت ننگرهار را برای گروه تروریستی داعش به خدمت بگیرد.

گفتنی است که مناطق مختلف افغانستان، طی ماه های اخیر، کانون ناامنی آشکار بود و گروه طالبان نیز توانسته است مناطقی روستایی را اشغال کند و به شهرهای بزرگ حمله ور شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز