سرویس بین الملل- سازمان همکاری های اسلامی با عضویت کشورهای اسلامی چشمان خود را بر روی کشتار مردم بیگناه یمن توسط عربستان بسته است ولی در ادعای تازه ای نیروهای دولتی سوریه را عامل بمباران در حلب معرفی می کند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز، جنگنده های متجاوز سران وهابی سعودی سه روز پیش با بمباران یک مراسم ختم بیش از 700 تن غیر نظامی را شهید یا زخمی کردند اما این جنایت با بی تفاوتی نهاد های بین المللی و منطقه ای از جمله سازمان همکاری های اسلامی همراه شد.
البته سازمان همکاری های اسلامی که تمامی اعضایش را کشورهای اسلامی تشکیل می دهند تاکنون هیچ واکنشی نسبت به این جنایت از خود نشان نداده است که به گفته برخی کارشناسان امور منطقه این امکان وجود دارد که «دیپلماسی سازمانی» و ریخت و پاش دلارهای نفتی سعودی ها کار را برای ریاست کنونی سازمان مذکور یعنی ترکیه و دبیر کل عربستانی سخت کرده است. 
نکته قابل تامل دیگر اینکه رسانه های ترکیه از جمله خبرگزاری نیمه دولتی آناتولی که مبلغ دیدگاه های دولت آنکاراست با انتشار اخباری از نشست سازمان همکاری های اسلامی گزارش دادند که این نهاد دولت منتخب مردم در سوریه را متهم به بمباران مناطق مسکونی حلب کرده است.

سازمان همکاری های اسلامی با انتشار بیانیه ای، ضمن محکوم کردن حملات گسترده هوایی به شهر حلب سوریه، خواستار واکنش جامعه بین المللی و اقدامی موثر برای پایان دادن به این حملات شد.

در این بیانیه که پس از نشست نمایندگان دائمی کشورهای عضو این سازمان در شهر جده عربستان منتشر شد، با طرح اتهام علیه دولت حاکم بر سوریه ، روسیه و کشورهای حامی سوریه را به عنوان عاملان کشتار مردم حلب مطرح کرده است.
ایاد مدنی، دبیرکل عربستانی سازمان همکاری های اسلامی نیز از جامعه جهانی خواستار اتخاذ تدابیر لازم برای پایان دادن به کشتار مردم سوریه و به ویژه شهر حلب و همچنین اعمال تحریم علیه رژیم اسد شد.
به هر روی سازمان های بین المللی از جمله سازمان همکاری های اسلامی باید توجه بیشتری به رسالت تشکیلاتی و دلائل تاسیس خود داشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز