سرویس یبن الملل- درگیری پلیس ترکیه با معترضان در آنکارا، آمادگی روسیه برای کاهش تولید نفت، تضمین امنیت مراسم روز عاشورا در عراق، گلوله باران پایگاه های سعودی، تروریست ها به دنبال سلاح ضدهوایی، رد اصلاحات عبادی توسطط دادگاه فدرال عراق، توقف همکاری نفتی مصر و عربستان، یورش نظامیان اسرائیل به اراضی اشغالی، ادامه حملات عربستان به یمن و گفتگوی پوتین و اردوغان درباره سوریه از مهمترین رویدادهای جهان در دوازده ساعت گذشته می باشد.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرورنیوز نیروهای پلیس ترکیه با معترضان فعال حامی اقلیت کرد که در سالروز انفجار تروریستی سال گذشته که منجر به کشته شدن 103 فعال کرد شد درگیر شدند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از آمادگی کشورش برای کاهش تولید نفت جهت حفظ ثبات بازار جهانی خبر داد.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق پس از دیدار با مقامات امنیتی شهر کربلا در خصوص برقراری امنیت زائران حسینی در روز عاشورا اطمینان خاطر داد.

ارتش یمن و نیروهای کمیته مردمی این کشور چندین پایگاه نظامی متجاوزان سعودی در منطقه جیزان را هدف حملات توپخانه ای خود قرار دادند. 25 تن از نظامیان عربستانی در این حملات کشته شدند.

برخی از گروه های مخالف دولت سوریه از حامیان خارجی تقاضا کرده است که برای مقابله با حملات هوایی ارتش سوریه و روسیه به آن ها سلاح ضد هوایی در اختیار آن ها قرار داده شود.

دادگاه فدرال عراق طرح اصلاحات اجرایی حیدر العبادی نخست وزیر این کشور را غیرقانونی و ملغی دانست.

آرامکو، شرکت نفت عربستان سعودی، از توقف ارسال محصولات نفتی به مصر خبر داده‌است.

در یورش شبانه نظامیان رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف کرانه باختری رود اردن دست کم 52 فلسسطینی بازداشت و شماری نیز زخمی شدند.

در تازه ترین حملات جنگنده های متجاوز عربستان سعودی به مناطق مسکونی استان صعده دست کم 10 نفر شهید و تعدادی نیز زخمی شدند.

پوتین و اردوغان، روسای جمهور روسیه و ترکیه در نشستی دوجانبه بر ضرورت امداد رسانی به حلب تاکید کردند.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز