رئیس کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون به شدت از جولیان آسانژ پایه گذار و مالک وبسایت ویکی لیکس به خاطر کمک به دونالد ترامپ در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انتقاد کرده است.

به گزارش گروه بین الملل مرورنیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، جان پودستا رئیس کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا ضمن انتقاد شدید از جولیان آسانژ مالک وبسایت ویکی لیکس به خاطر افشای ایمیل های شخصی اش، وی را به حمایت از ترامپ متهم کرد.

وی همچنین مسکو را به دست داشتن در حملات هکری و سایبری به کمیته ملی حزب دموکرات آمریکا متهم کرده است.ویکی لیکس هزاران ایمیل از حساب شخصی پودستا در جی میل را منتشر کرده که ظاهرا هکرهای روسی توانسته اند به آنها دست یابند.

ادامه رسوایی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و افراد نزدیک آنها در شرایطی است که واشنگتن پست اخیرا اقدام به انتشار فیلم ویدئویی از اظهارات عجیب و زننده ترامپ درباره زنان در سال 2005 میلادی کرده است.

پودستا اقدام وبسایت ویکی لیکس در انتشار ایمیل های خود را تلاشی برای منحرف کردن افکار عمومی از رسوایی مربوط به اظهارات جنجالی و رکیک ترامپ ارزیابی کرده است.

وی در ادامه افزود: ما می دانیم که روس ها احتمالا در حملات سایبری و هکری که منجر به دسترسی به این ایمیلها شده، دست داشته اند.

پودستا تاکید کرد: می توانم بگویم که دخالت روسیه در این انتخابات و تلاش آنها برای نفوذ بر آن از طرف دونالد ترامپ است و این مساله موجب نگرانی آمریکایی ها می شود.

وی در ادامه ترامپ را به خاطر اتخاذ مواضع هماهنگ تر با روسیه در سیاست خارجی به جای اتخاذ مواضع هماهنگ با آمریکا، سرزنش کرده است.

مقام های آمریکایی روز جمعه رسما دولت روسیه را به نقش مستقیم در حملات سایبری به سازمان ها و گروه های سیاسی آمریکایی متهم کردند.

وزارت امنیت داخلی آمریکا و دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا با انتشار بیانیه مشترکی رسما دولت روسیه را به داشتن نقش مستقیم در حملات سایبری به گروه ها و سازمان های سیاسی آمریکایی متهم کرده اند.

روسیه بارها ادعاهای واشنگتن درباره دست داشتن در حملات سایبری به سازمان ها و گروه های سیاسی آمریکا با هدف دخالت در روند انتخابات این کشور را رد کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز