گروه مقاومت اسلامی 'سرایا عاشورا' وابسته به مجلس اعلای اسلامی عراق، به عنوان اولین گروه از نیروهای زیر مجموعه تشکیلات بسیج مردمی الحشد الشعبی به حومه موصل رسید. با آغاز تحرک نیروهای عراقی، به نظر می رسد عملیات بزرگ موصل برای آزاد سازی این شهر از دست تروریست های داعش، به زودی انجام خواهد پذیرفت.

به گزارش خبرنگار مرورنیوز روابط عمومی تبلیغات جنگ سرایا عاشورا در بیانیه ای که روز پنجشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، اعلام کرد که نیروهای سرایا عاشورا اولین گروه از نیروهای مقاومت اسلامی زیر مجموعه تشکیلات مردمی الحشد الشعبی هستند که به حومه موصل رسیدند.

این بیانیه افزوده است که نیروهای سرایا عاشورا با استقرار در مواضع خود، برای مشارکت فعال در عملیات آزاد سازی موصل آماده شده است.

سرایا عاشورا از نیروهای مهم ضربتی تشکیلات مردمی الحشد الشعبی است که تا قبل از شروع عملیات فلوجه در 22 ماه می 2016، در محور 'الصقلاویه' در غرب بغداد، مستقر بود و این محور مهم و راهبردی را در جریان عملیات فلوجه در اختیار داشت و با شروع عملیات، توانست محور الصقلاویه را آزاد کند.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق به تازگی از آغاز عملیات بزرگی برای آزاد سازی موصل از آخرین بازمانده های گروه تروریستی داعش با مشارکت تمامی گروه های نظامی و مردمی این کشور خبر داده بود.

بسیاری از ناظران سیاسی، آزاد سازی موصل که آخرین سنگر بزرگ فرماندهی تروریست های تحت حمایت سعودی ها در عراق می باشد، ضربه مهلکی را بر پیکره این گروه تروریستی و حامیان آن وارد خواهد آورد. 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز