یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان، بحران سوریه را بن بست بزرگی خواند و همه کشورهای عربی را در به بن بست کشیدن این بحران مورد سرزنش قرار داد.

به گزارش خبرنگار مرورنیوز به نقل از پایگاه خبری یمن پرس، بن علوی تاکید کرد: راه حل سوریه به دست بازیگران بزرگ قربانی شد و کشورهای عرب مسبب بیشترین مصیبت ها در سوریه به دلیل هرج ومرج ناشی از بهار عربی هستند.

یوسف بن علوی بن عبدالله وزیر خارجه عمان با تاکید بر اینکه مسقط رابطه خاصی با طرف های یمنی از جمله انصارالله یا صالح ندارد، راه حل بحران یمن را به دست فرستاده بین المللی بر اساس طرح جان کری وزیر خارجه آمریکا دانست.

وزیر خارجه عمان روابط کشورش با ایران را حسنه خواند و گفت: این روابط علیه کسی نیست. 

وزیر خارجه عمان همچنین به علت مشارکت نداشتن مسقط در ائتلاف عربستانی طوفان قاطعیت علیه یمن نیز اشاره و تاکید کرد: عمان نمی خواهد با کسی وارد جنگ شود. 

وی ضمن تکذیب ادعای قاچاق سلاح ایران برای انصارالله یمن گفت: علی عبدالله صالح رئیس جمهوری سابق یمن نیز هرگز با من تماس نداشته است. 

وی همچنین از اجرای نقشه راه جدید برای حل بحران یمن تحت نظارت شورای همکاری خلیج فارس، انگلیس و آمریکا در آینده نزدیک خبر داد. 

عربستان از 19 ماه قبل تاکنون تجاوز زمینی، هوایی و دریایی خود به یمن را ادامه می دهد و بر اثر آن ده هزار تن کشته و هزاران تن دیگر از مردم یمن زخمی شده اند. 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز