«ژاک شیراک» رئیس جمهوری اسبق فرانسه که چندی پیش شایعه مرگ وی منتشر شده بود، امروز (پنجشنبه) از بیمارستان مرخص شد.

به گزارش خبرنگار مرورنیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه از پاریس، اعضای خانواده وی امروز (پنجشنبه) اعلام کردند: شیراک از بیمارستان مرخص و به خانه خود منتقل شده است.

شیراک یکشنبه گذشته در بیمارستان «پوتی سالپترییر» پاریس به دلیل ابتلا به عفونت ریه بستری و تحت درمان های ویژه قرار گرفته بود.

تیم همراه وی در هفته های گذشته گفته بودند که وضعیت سلامت وی بهبود یافته است. 

«برنادت شیراک» همسر رئیس جمهوری اسبق فرانسه که روز سه شنبه به دلیل مشکلات ناشی از «خستگی» در همان بیمارستان بستری شده بود، دیروز (جمعه) مرخص شد و به خانه بازگشت.

داماد شیراک روز چهارشنبه پس از انتشار توئیت خبر درگذشت شیراک، این خبر را تکذیب کرد و رعایت حال و آرامش شیراک و اعضای خانواده اش را در طول مدت زمان درمان شیراک خواستار شد.

«کریستین بوتن» از وزیران سابق فرانسه، صبح چهارشنبه گذشته خبر مرگ شیراک را توئیت کرده بود. 

«ژاک رنه شیراک» متولد 29 نوامبر 1932، از سیاستمداران برجسته فرانسوی است که از سال 1995 تا 2007 رئیس جمهوری این کشور بود. او همچنین در سالهای 1974 تا 1976 و بار دیگر از 1986 تا 1988 نخست وزیر فرانسه و از 1977 تا 1995 شهردار پاریس بود. 

او تنها کسی است که در جمهوری پنجم فرانسه دو بار به مقام نخست وزیری رسید.

شیراک که دو دوره ریاست کشورش را برعهده داشت، بیش از همه، نامش به دلیل مخالفتش با مداخله نظامی آمریکا در سال 2003 در عراق در اذهان باقی مانده است. او در سال 2002 میلادی از یک سوء قصد جان سالم به در برد. 

رئیس جمهوری پیشین فرانسه در دوران ریاست جمهوریش در سال 2005، دچار سکته قلبی شد که وی را تضعیف کرد. 

وی در سال های اخیر به ندرت در انظار عمومی ظاهر می شد. او در دسامبر سال 2015 (آذر 94) دو هفته به دلیل آنچه که خانواده اش خستگی مفرط عنوان کردند، در بیمارستان بستری شد. 

شیراک، ظاهرا در سالهای گذشته از نوعی اختلال عصبی رنج برده است. این بیماری باعث شد بازپرسان اجازه دهند در جریان محاکمه اش در سال 2011 به دلیل پرونده فساد در دادگاه حضور نیابد. 

وی طی سالهایی که شهردار پاریس بود، به دلیل همدستی در ایجاد 28 فرصت شغلی غیرواقعی برای اعضای حزبش به فساد متهم شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز