کاردینال 'ماریو زناری' سفیر واتیکان در دمشق با اشاره به بحران سوریه، گفت: بدون توافق در منطقه هیچ صلحی نمی تواند در سوریه وجود داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مرورنیوزکادینال زناری که به تازگی توسط پاپ فرانسیس به سمت کاردینالی منصوب شده است، در گفت وگو با روزنامه 'واتیکان اینسایدر'، در خصوص روابط با دولت بشار اسد، افزود: ما به عنوان نمایندگی دیپلماتیک با دولت سوریه که با احترام با ما رفتار و به واتیکان احترام می گذارد، رابطه داریم. مسیحیان نیز در این کشور از آزادی کامل برخوردار هستند. 

وی تصریح کرد: در اوایل بحران در سوریه ، برخی دولت ها خواستار کنار رفتن دولت اسد بودند اما حالا موضع خود را تغییر داده اند و با دیدن وضعیت در برخی کشورها، عبرت گرفته و به دنبال سازش با دولت سوریه هستند.

سفیر واتیکان در دمشق همچنین در خصوص نقش جامعه بین الملل در حل این بحران، افزود: کلید راه حلی احتمالی می تواند در دست آمریکا و روسیه باشد. در اوایل سپتامبر گذشته روسیه متعهد شد تا ارتش سوریه عملیات هوایی نداشته باشد، آمریکا نیز متعهد شد تا شورشیان میانه رو را متوقف کند. ولی در 19 سپتامبر به محموله ای بشردوستانه حمله شد که حاکی از مخالفت با این توافق بود. 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز