منابع رسانه‌ای رژیم صهیونیستی گزارش دادند که این رژیم برای تخلیه مخازن آمونیاک از بندر حیفا کارشناسانی را از اروپا به سرزمین‌های اشغالی خواهد آورد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه خبری العهد، شبکه 10 رژیم صهیونیستی خبر داد که به زودی یک کارشناس هلندی برای بررسی چگونگی تخلیه مخازن آمونیاک از بندر حیفا به سرزمین‌های اشغالی وارد خواهد شد.

گفته می‌شود این مخازن به‌طور بالقوه 5 برابر کشنده‌تر از بمب اتمی است که در هیروشیمای ژاپن انداخته شد.

محموله‌های آمونیاکی که این مرکز هر ماه از طریق بندری در منطقه تحویل می‌گیرد تهدید جدی‌ محسوب می‌شود. گفته می‌شود اگر به هر دلیلی این محموله به هوای بیرون نشت کند، می‌تواند تا 600 هزار نفر را به کشتن دهد.

کارشناسان می‌گویند اگر مخزن آمونیاک به هر دلیلی برای مثال بر اثر زلزله یا حمله آسیب ببیند، گاز سمی که از آن منتشر می‌شود می‌تواند 16 هزار نفر را خفه کند.

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان تهدید کرده است که در صورت تجاوز مجدد رژیم صهیونیستی به لبنان حزب الله با استفاده از موشک‌های خود مخازن آمونیاک را هدف قرار خواهد داد.

مرکز ذخیره‌سازی آمونیاک در حیفا 30 سال قدمت دارد. موسسۀ فناوری تکنیون به‌تازگی وجود این مرکز را خطری برای سلامت عمومی اعلام کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز