اداره پلیس نیویورک اعلام کرد که جرائم مربوط به نفرت و انزجار و یهودی ستیزی نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

به گزارش مرور نیوز، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، آمار پلیس نشان می‌دهد که جرائم مربوط به یهودی ستیزی نسبت به سال قبل میلادی 94 درصد و جرایم مربوط به نفرت و انزجار در نیویورک نسبت به سال گذشته 55 درصد افزایش داشته است.

این جرائم شامل نمایش صلیب شکسته آلمان نازی در متروها و تهدید به بمب‌گذاری در لیگ مبارزه با افترا و تهمت ملهتن است.

پلیس گفت: از زمان افزایش این جرائم گشت زنی‌ها در مراکز یهودیان در سطح محلی و سراسری افزایش یافته است.

به طور کلی از تاریخ 12 فوریه سال جاری میلادی 56 مورد جرائم مربوط به نفرت و انزجار در نیویورک گزارش شده که نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته 31 مورد افزایش داشته است.

حدود 28 مورد جرائم یهودی ستیزی گزارش شده که نسبت به دیگر طبقه بندی‌های جرائم مربوط به نفرت و انزجار بالاترین آمار را دارد. این افزایش علی رغم کاهش کلی در جرائم در سراسر نیویورک است به طوری که در بازه زمانی مذکور نسبت به همین دوره در سال گذشته تیراندازی 100 مورد و قتل 15 مورد کاهش یافته است.

افزایش جرائم مربوط به نفرت و انزجار به دنبال یک روند سراسری رخ می‌دهد که به گفته پلیس تعداد گزارشات در رابطه با این جرائم رو به افزایش است.

بیل دبلازیو، شهردار نیویورک افزایش جرائم مربوط به نفرت و انزجار را به لفاظی‌های انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا نسبت داد.

وی گفت: نمی‌توانیم نامزد انتخاباتی داشته باشید که به صورت منفی بر روی گروه‌های آمریکایی انگشت می‌گذارد و حرف‌های او نیز هیچ پیامدی نداشته باشد. قطعا این افزایش به انتخابات ارتباط دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز