در حالی که دولت ترامپ طی ماه جاری قصد دارد نخستین بودجه خود را پیشنهاد دهد، مدیر بودجه کاخ سفید، کاهش کمک‌های مالی خارجی آمریکا را در این بودجه تایید کرده است.

به گزارش مرور نیوز، مدیر بودجه کاخ سفید این مساله را تایید کرده که دولت ترامپ قصد دارد پیشنهاد کاهش نسبتا چشمگیر کمک‌های خارجی آمریکا را در بودجه ارائه دهد.

در حالی که دولت ترامپ طی ماه جاری قصد دارد نخستین بودجه خود را پیشنهاد دهد، مدیر بودجه کاخ سفید، کاهش کمک‌های مالی خارجی آمریکا را در این بودجه تایید کرده است.

رویترز و سایر رسانه های خبری پیش از این اعلام کرده بودند که دولت ترامپ قصد دارد در این بودجه پیشنهادی به کنگره، بودجه وزارت خارجه و آژانس توسعه بین المللی آمریکا را به میزان یک سوم کاهش دهد.

میک مولوانی مدیر دفتر بودجه کاخ سفید در مصاحبه با فاکس نیوز تاکید کرد: قصد داریم تا کاهش کمک های خارجی را پیشنهاد دهیم و این بودجه را همین جا هزینه کنیم. کاهش پیشنهادی بودجه شامل کاهش نسبتا چشمگیری در کمک های خارجی خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: کاهش کمک های خارجی به صندوق دولت کمک خواهد کرد تا بودجه ارتش آمریکا را 54 میلیارد دلار افزایش دهد. این کاهش کمک های خارجی یک پیام آشکار خواهد داشت؛ پول کمتری در خارج از کشور هزینه می کنیم تا این پول را در داخل کشور خرج کنیم.

ایالات متحده آمریکا هر سال 50 میلیارد دلار برای وزارت خارجه و آژانس "یو اس اید" هزینه می کند، این در حالی است که بودجه سالیانه پنتاگون به بیش از 600 میلیارد دلار رسیده است.

برخی نمایندگان آمریکایی طی روزهای اخیر نسبت به کاهش هزینه های وزارت خارجه ابراز نگرانی کرده اند. اد رویس رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرد: من نگران گزارش های مربوط به کاهش شدید بودجه هستم که به تلاش های ما برای مقابله با تروریسم، نجات زندگی ها و ایجاد فرصت هایی برای کارگران آمریکایی، لطمه می زند.

بر اساس بودجه فعلی، دولت آمریکا بیش از 36.5 میلیارد دلار در قالب برنامه های کمک خارجی به حدود 100 کشور جهان اختصاص می دهند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز