سرویس بین الملل - نیروهای ارتش و پلیس فدرال عراق در ادامه عملیات گسترده آزاد سازی موصل مناطق تازه ای را از اشغال تروریست ها خارج کردند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از رسانه های عراق، نیروهای ارتش و پلیس فدرال در حال پیشروی به سوی دیگر مناطق مرکزی غرب موصل هستند و با وجود استقرار تک تیراندزان داعشی، موفقیت های نظامی با تلفات کم ادامه دارد.

بر اساس آخرین گزارش های دریافتی تروریست های داعش که از سوی غرب و برخی دولت های وابسته منطقه حمایت می شوند از کمترین فرصت برای فرار از مهلکه استفاده می کنند.

فرمانده پلیس مرکزی عراق روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهای پلیس و واکنش سریع، ورود به سه محله جدید در بخش غربی موصل را آغاز کردند.

ژنرال «رائد شاکر جودت»  اعلام کرد که نیروهای پلیس به طور همزمان ورود به محلات الدندان، الدواسه و نبی شیث (ع) را از بامداد امروز یکشنبه آغاز کردند.

با این پیشروی جدید، نیروهای پلیس عملا در تماس با محله مرکزی بخش غربی موصل موسوم به 'باب الطوب' که محل ساختمان های دولتی موصل است، قرار می گیرند.

نیروهای امنیتی عراق طی هفته گذشته با شکستن خطوط مقدم گروه تروریستی داعش در بخش غربی موصل دو محله مهم «الجوسق» و «وادی حجر» را آزاد کردند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز