دولت کویت اعلام کرد با اختصاص بودجه ای به میزان شش میلیارد دلار، با هدف مقابله با آلودگی هوا و جلوگیری از هدررفت منابع، پروژه تولید سوخت پاک را به صورت گسترده آغاز کرده است.

به گزارش مرورنیوز، دولت کویت به دلیل مشکلات گسترده ناشی از آلودگی هوا بویژه در فصل زمستان و وارونگی هوا و به خاطر فعالیت فراوان پالایشگاه های نفت در این کشور، تلاش می کند که با اتخاذ تدابیر لازم در جهت تولید سوخت پاک اقدام کند تا مساحت کوچک این کشور از هوای مناسب تری برخوردار باشد. 

در راستای اجرای این طرح وزارت نفت کویت رایزنی هایی را با پنج بانک معتبر جهانی انجام داده و با اجرای فاز اول این طرح که شامل آماده سازی هرچه بیشتر پمپ بنزین ها و زیر ساخت های لازم بوده است، در فاز دوم سرمایه گذاری گسترده ای در این زمینه صورت می گیرد.

شرکت نفت کویت نیز با اعزام هیأت هایی با بانک های معتبر جهان وارد مذاکره شده تا بهترین قیمت را برای جذب سرمایه گذار بدست آورد. مجموع سرمایه ای که دولت کویت برای اجرای این طرح جذب خواهد کرد شش میلیارد دلار خواهد بود و بنزین عرضه شده به مردم مطابق با استاندارهای اروپایی خواهد بود. 
نکته قابل توجه به اینکه کویت از استفاده خودروهای فرسوده در این کشور نیز با قاطعیت جلوگیری می کند و معمولا شهروندان و افراد مقیم با استفاده از تسهیلات بانکی، خودروهای لوکسی را استفاده می کنند. بر اساس قوانین مصوب در دولت نیز استفاده از خوردوهای با عمر تولید 15 تا 20 سال ممنوع است.
پیش از این 20 بانک جهانی برای سرمایه گذاری در صنعت تولید سوخت پاک در کویت اعلام آمادگی کرده بودند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز