شهرک سازی اسرائیل، ادامه حملات هوایی عربستان به یمن، تعلیق مذاکرات امریکا و روسیه، اعزام تفنگداران دریایی آمریکا به عراق، سقوط بالگرد ارتش سوئیس، ابطال وتوی اوباما و درآمدزایی داعش از ازدواج عراقی ها از مهمترین رویدادهای دوازده ساعت گذشته می باشد.

به گزارش خبرنگار مرور نیوز رژیم صهیونیستی قصد دارد 493 واحد مسکونی غیرقانونی در مناطق اشغالی قدس شریف و در زمینی به مساحت 170هزار متر مربع احداث کند.

در ادامه حملات هوایی جنگنده های عربستان سعودی به مردم یمن در استان صعده دست کم 5 شهروند یمنی به شهادت رسیدند و 5 تن دیگر نیز به شدت مجروح شدند.

واشنگتن، مسکو را تهدید به تعلیق مذاکرات دوجانبه صلح در صورت ادامه حملات هوایی روسیه و سوریه به حلب کرد.

نخست وزیر عراق از اعزام 600 تفنگدار آمریکایی به کشورش جهت کمک به نیروهای نظامی عراق در مقابله با داعش و عملیات بازپس گیری موصل خبر داد.

آلدو شلنبرگ سخنگوی ارتش سوئیس از سقوط یک فروند بالگرد متعلق به ارتش این کشور در ارتفاعات آلپ خبر داد. دو خلبان این بالگرد کشته و کمک خلبان نیز به شدت مجروح شده است.

کنگره آمریکا وتوی باراک اوباما رئیس جمهور این کشور در ارتباط با مصوبه شکایت خانواده های قربانیان حادثه 11 سپتامبر از عربستان سعودی را با 338 رای موافق در مقابل 74 رای مخالف باطل کرد.

داعش به اخذ مالیات اجباری از زوج هایی که در مناطق تحت سیطره این گروهک تروریستی هستند روی آورده است تا بتواند کمبود مخارج خود را تامین کند. بخشی از مهریه عروس به عنوان حمایت از خلافت از تازه عروس ها گرفته می شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز