سرویس بین الملل- نیروهای انقلابی یمن در ادامه حملات تلافی جویانه خود مواضع مزدوران سعودی را در شهر نجران هدف قرار دادند و 40 تن از آنان را به هلاکت رساندند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مر ور نیوز به نقل از پایگاه خبری المسیره، نیروهای ارتش و انقلابیون یمنی یمن جمعه شب گذشته کاروان مزدوران سعودی را در گذرگاه مرزی «بقع »در منطقۀ «نجران» هدف حملۀ موشکی قرار دادند که علاوه بر به هلاکت رسیدن 40 نظامی شماری از مزدوران نیز زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، در این حمله  3 فروند تانک آبرامز و 6 دستگاه خودروی زرهی سعودی‌ها نیز منهدم شد.
در هفته‌های اخیر نیروهای یمنی بارها با سعودی‌ها در مناطق مرزی درگیر شده‌اند. در این درگیری‌ها تاکنون ده‌ها نظامی سعودی کشته و زخمی شده‌اند، ولی ریاض عمدتاً دربارۀ کشته شدن نظامیانش در جنگ یمن سکوت می‌کند.

ائتلاف ناقص عربی به سرکردگی سعودی ها، حملات مرگبار خود به یمن را از فروردین 1394 با هدف بازگرداندن قدرت به عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی و فراری این کشور آغاز کرده‌است. عربستان در این جنگ از تسلیحات بعضاً ممنوعه، همچون بمب‌های خوشه‌‎ای خریداری شده از غرب استفاده کرده و باعث مرگ بیش از  10 هزار بیگناه و غیر نظامی شده‌است.

در این حملات علاوه بر مرگ هزاران نفر، بسیاری از زیرساخت‌های یمن، از جمله بیمارستان‌ها، مدارس و کارخانه‌ها، تخریب و زمینۀ گسترش گروه‌های تروریستی از جمله القاعده، در این کشور فراهم شده‌ است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز