سرویس بین الملل- پایگاه خبری «لوریان لو ژور» در گزارشی نوشت: اوضاع بد اقتصادی در لبنان باعث شده تا شماری از مردم این کشور مسیر مهاجرت به اروپا را انتخاب کنند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از لوریان لو ژور، پائین بودن سطح درآمد و دستمزدها، بالا رفتن هزینه زندگی، نبود فرصت شغلی و آینده برای پیدا کردن شغل مناسب و دلایل بسیار دیگر اقتصای و مهم موجب شده تا فرار مغزها از لبنان سیر صعودی به خود بگیرد.
بنابر این گزارش، کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی، افزایش تنش ها و بحران ها در منطقه خاورمیانه و کاهش درآمد سالانه لبنان که نسبت به سال گذشته نزدیک به هفت میلیارد و 16 میلیون دلار بوده است نگرانی شدیدی را برای مردم این کشور ایجاد کرده است.
پایگاه خبری لوریان لو ژور در بخش دیگری ادامه داد: برنامه توسوعه سازمان ملل متحد در بررسی هایی که انجام داده اعلام کرده است که از سال 2010 میلادی تا 2014 یعنی تنها طی چهار سال نزدیک به 14.4 درصد رشد مهاجرت از لبنان به دیگر کشورها دیده می شود که این رقم در میان کشورهای عربی در رتبه نخست قرار دارد (البته این گزارش قبل از مهاجران میلیونی عراقی ها و سوری ها به کشورهای اروپایی تهیه شده بود) 
بر اساس این گزارش، 77 درصد مهاجران لبنانی بین سال های 2004 تا 2009 میلادی کمتر از 34 سال سن داشته اند و بیش از 47 درصد از آنان نیز دارای مدرک دیپلم بوده اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز