سرویس بین الملل- سران سعودی که از ابتدای تشکیل ائتلاف ناقص عربی در تجاوز به یمن از پشت کردن مصر خشمگین بودند، اینک قاهره را به ارسال موشک های اسکاد به انقلابیون یمنی متهم می کنند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از رسانه های یمن، مزدوران عربستانی طرفدار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن، مصر را به قاچاق موشک اسکاد ساخت چین برای انصارالله یمن متهم کردند.
آنان با خائن خواندن مصر و متهم کردن این کشور به پشت کردن به ائتلاف تجاوز به یمن٬ ادعا کردند که حمله های موشکی انصارالله که از ابتدای ماه کنونی علاوه بر جنوب عربستان٬ به شمال آن هم رسیده است ٬همچنین مشاهده اجزای موشک های منفجر شده نشان می دهد که این موشک ها ساخت چین و جدید هستند نه ساخت روسیه واز نوع قدیمی و برد آن یک هزار کیلومتر است. 

مزدوران عربستانی همچنین ادعا کردند که این موشک های چینی توسط کشور ثالثی از طریق باب المندب عبور کرده و از طریق پایگاهی که در اختیار ارتش مصر بوده٬ به دست انصار الله رسیده است. 

مزدوران عربستانی در ادامه ادعاهای خود افزودند: عربستان پس از اطلاع از این امر، فورا صادرات مشتقات نفتی خود به مصر را قطع کرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز