ویکتور بوزنیکر یکی از فرماندهان بلندپایه ستاد مشترک ارتش روسیه گفت: مسکو اطلاعاتی در اختیار دارد که ثابت می کند یکی از شاخه های وابسته به گروه تروریستی جبهه النصره، عامل حمله به کاروان امدادرسانی در حلب در نزدیکی شهرک اورم است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه اینترنتی روسیا الیوم، بوزنیکر در یک کنفرانس مطبوعاتی کوتاه ضمن اعلام این خبر افزود: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه از دو وزارت خانه خارجه و دفاع خواست تا برای ادامه همکاری مشترک با آمریکا در خصوص پرونده سوریه آماده باشند.

وی پیش بینی کرد کارشناسان روسیه در آینده نزدیک جهت ازسرگیری مشورت ها با آمریکا جهت یافتن راه حلی برای بهبود اوضاع در حلب و به طور کلی سوریه رهسپار ژنو شوند.
این فرمانده بلندپایه ارتش روسیه تاکید کرد: گروه های تروریستی هم اکنون خود را برای استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه مواضع ارتش سوریه و مناطق مسکونی در حومه شرقی شهر حلب به منظور متهم کردن نیروهای دولتی سوریه در این خصوص آماده می کنند.
ویکتور بوزنیکر گروه های تروریستی را عامل شکست آتش بس در سوریه دانست و خاطرنشان کرد: نیروهای دولتی سوریه به دنبال شدت گرفتن حملات تروریستها مجبور به پاسخگویی شدند.
وی از شدت گرفتن تنش در سوریه و درگیری های نظامی در حومه شهر حلب خبر داد و گفت: گروه های تروریست از یک هفته آتش بس برای پر کردن انبارهای تسلیحاتی خود بهره جستند و به دنبال آن برای گسترش مناطق تحت نفوذ خود تهاجم نظامی شان را شروع کردند و در اثر این تهاجم روزانه شمار زیادی از شهروندان کشته و زخمی می شوند.
شایان ذکر است مقامات نظامی آمریکا و روسیه پس از گفت وگوی تلفنی وزیران خارجه دو کشور ظرف چند ماه گذشته در مناسبت های مختلف برای دستیابی به توافقی در خصوص سوریه با یکدیگر به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز