گردان‌های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس در بیانیه‌ای تأکید کرد که طراحی و اجرای ترور «مازن فقها» اسیر آزاده، کار رژیم صهیونیستی است و این رژیم مسئول تبعات آن است.

به گزارش مرور نیوز، گردان‌های القسام در بیانیه خود با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی مسئول پیآمدهای ترور مازن فقهاست، تأکید کرد معادله‌ای را که دشمن می‌خواهد بر مبارزان قهرمان مقاومت در غزه (ترور آرام) تحمیل نماید، درهم خواهیم شکست و دشمن را حتی از اندیشیدن به این معادله پشیمان خواهیم کرد.

طبق گزارش شبکه فلسطین‌الیوم در این بیانیه همچنین آمده است که در برابر خداوند و سپس امت و ملتمان سوگند یاد می‌کنیم که دشمن بهای این جنایت را خواهد پرداخت و هر کس با آتش بازی کند با همان آتش خواهد سوخت.

همچنین جنبش جهاد اسلامی رژیم صهیونیستی را مسئول جنایت ترور مازن فقها دانست.

«داود شهاب» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی در این باره اظهار داشت که جنایت ترور مازن فقها حاوی پیام‌های خطرناکی است و بر این اساس بایستی به شیوه مناسب با آن تعامل شود.

وی بر تشدید تعقیب مزدوران رژیم صهیونیستی و تقویت جبهه داخلی برای به بن‌بست کشاندن این رژیم و ناکام گذاشتن طرح‌های آنها جهت ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی در غزه تأکید کرد.

«مازن فقهاء» اسیر آزاده فلسطینی عصر دیروز (جمعه) در جنوب شهر غزه هدف تیراندازی مستقیم از سوی افراد ناشناس قرار گرفت و به شهادت رسید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز