وزیر امور خارجه فرانسه از تلاش کشورش برای تصویب قطعنامه ای در شورای امنیت برای برقراری آتش بس در شهر حلب سوریه خبر داد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از تارنمای روزنامه فرانسوی «لزاکو»، «ژان مارک ارو» در اظهاراتی در مجمع (مجلس) ملی فرانسه گفت: در زمانی که حمله های خشونت باری در حلب صورت می گیرد ما گفت و گو برای تصویب قطعنامه اجرای آتش بس در حلب را پیشنهاد می کنیم.

وی با اشاره به تهیه پیش نویس این قطعنامه توسط پاریس گفت: این قطعنامه همه کشورها را متوجه مسئولیت خود می کند و آن ها که به آن رای ندهند باید مسوولیت همدستی در جنایت جنگی را بپذیرند. 
وزیر امور خارجه فرانسه جمعه گذشته در نشستی خبری در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفته بود که دولت بشار اسد قصد بازپس گیری مناطق «مفید» سوریه را دارد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، «سوریه مفید» منطقه غربی این کشور و خط شمال به جنوب از دمشق تا حلب است که شهرهای حمص، حما، ادلب و راه دسترسی به دریای مدیترانه از طریق لاذقیه و طرطوس را شامل می شود.
به گزارش ایرنا از سوریه، فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه شامگاه پنجشنبه از آغاز عملیات گسترده علیه تروریست های مستقر در محله های شرقی حلب خبر داد.
عملیات ارتش سوریه در حلب که اتاق فکر تروریست هاست، از بامداد روز جمعه با پشتیبانی هوایی روسیه از سه محور آغاز شده است. این عملیات از بامداد جمعه از محله های شیخ سعید، کلاسه، بستان القصر و سکری با پشتیبانی هوایی و سنگین جنگنده های روسیه آغاز شد.
شهر حلب، دومین شهر بزرگ سوریه از سال 2012 به جبهه درگیری میان تروریست ها و ارتش سوریه تبدیل شده است. اکنون این ارتش سوریه به کمک متحدانش قصد دارد تا به طور کامل این شهر را آزاد کند. آزادسازی این شهر مهم می تواند موازنه قدرت را به صورت گسترده ای به نفع حکومت سوریه تغییر دهد و تروریست ها را تا مرز ترکیه عقب براند. 
حلب در 350 کیلومتری دمشق و در منطقه سوق الجیشی میان رود فرات و دریای مدیترانه قرار دارد، موقعیت منحصر به فردی که علاوه بر آنکه در زمان باستان به یکی از شهرهای مهم این دوران در جهان تبدیل شده بود، در حال حاضر نیز دومین شهر مهم سوریه است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز