در حالی که مسئولان آب و برق پاکستان در زمینه‌های مختلف بیانیه‌های مختلف سیاسی صادر می‌کنند، 27 میلیون نفر در این کشور از دسترسی به آب آشامیدنی سالم محروم هستند.

به گزارش مرور نیوز، در بین 180کشور جهان که در فهرست سازمان منابع جهانی آمریکا ارزیابی می‌شوند پاکستان رتبه 36 را به لحاظ کمبود منابع آب داراست.

این کشور با حدود 200 میلیون جمعیت که تراکم بالایی نسبت به وسعت آن به حساب می‌آید تنها در صورتی می‌تواند خود را از بحران کم آبی پیش رو رهایی دهد که مسئولان آن برنامه ریزی مدونی داشته باشند.

درحال حاضر 27 میلیون شهروند پاکستانی از نعمت آب آشامیدنی سالم محروم هستند و همین باعث بروز بسیاری از بیماریهای خطرناک بین کودکان این کشور شده است.

سخنگوی سازمان هواشناسی پاکستان در گفت‌وگو با رسانه‌های آمریکایی اعلام کرد که متاسفانه پاکستان با سرعت زیادی به سمت بحران آب در حرکت است و علاوه بر کمبود آب آشامیدنی، برای کشاورزی و سایر مصارف نیز به شدت محسوس است.

دنیا نیوز در این رابطه نوشته که یکی از بهترین راه حل‌های ممکن، فراگیرکردن سیاست مصرف بهینه آب و عدم اسراف آن است.

در گزارش مذکور تصریح شده که تا 60سال پیش به ازای هر پاکستانی 5 میلیون لیتر آب وجود داشت ولی اینکه به ازای هر پاکستانی 1 میلیون لیتر آب در این کشور وجود دارد.

این درحالی است که 40 میلیون نفر در این کشور با مشکل دفع صحیح فضولات انسانی مواجه هستند و هر ساله 39هزار کودک بر اثر بیماریهای ناشی از آن کشته می‌شوند.

علیرغم وجود مشکلات فوق، مسئولان وزرات آب و برق پاکستان بیشتر وقت خود را صرف اظهار نظر سیاسی می‌کنند و حل مشکلات آب و برق در این کشور تنها در حد شعارهای انتخاباتی باقی مانده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز