معاون وزیر اوقاف مصر، جانبداری دولت آمریکا از تجاوزگری رژیم صهیونیستی را نقض همه قوانین بین‌المللی توصیف کرد و گفت: حمایت کشورهای اسلامی از مساله فلسطین و همبستگی گروه‌های فلسطینی راه برون‌رفت از این بحران است.

به گزارش مرور نیوز «اشرف فهمی»، استاد دانشگاه الازهر و معاون وزیر اوقاف مصر، مسأله فلسطین را در سایه ادامه توطئه رژیم صهیونیستی برای یهودی سازی قدس شریف، در معرض خطری بزرگ توصیف کرد.

فهمی گفت: در سایه جانبداری کامل دولت جدید آمریکا از اسرائیل و سرگرمی بیشتر کشورهای اسلامی و عربی به مسائل داخلی ساخته و پرداخته دست غربی ها، اسرائیل به تجاوزگری خود شدت بخشیده است.

این مقام مصری ضمن تاکید بر ضرورت رفع شکاف داخلی فلسطین و ایجاد راهبرد ملی فراگیر با مشارکت همه گروه های فلسطینی برای برون رفت از بحران کنونی گفت: دنیا نیز باید با حمایت از آرمان های فلسطینی در برابر اسرائیل و دولت آمریکا که حقوق ملی فلسطینیان را نقض می کنند، بایستد.

فهمی بر ضرورت توسعه مناقشه با اسرائیل از طریق ابزارهایی کارآمد تاکید کرد و گفت: باید از نهادهای بین المللی و دیوان کیفری بین المللی نیز خواست با تهدیدهای بی وقفه اشغالگران علیه فلسطین مقابله کرده و بر دولت آمریکا برای اصلاح روند سیاست های خود در قبال مساله فلسطین فشار آورد.

به گزارش مرور نیوز، کاخ سفید اخیراً اعلام کرده بود دولت جدید امریکا روند انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس را در دست بررسی قرار داده است.

این اظهارات خشم گسترده فلسطینیان و حامیان آن‌ها را در سرتاسر جهان به همراه داشت.

فلسطینیان به دنبال تشکیل کشوری مستقل در کرانه باختری و نوار غزه هستند که پایتخت آن قدس شرقی باشد.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، متذکر شده بود انتقال سفارت امریکا به قدس، فرایند صلح در خاورمیانه را از بین می‌برد.

سازمان ملل، قدس شرقی را رسماً سرزمین فلسطینیان می‌داند که از سوی رژیم صهیونیستی اشغال‌شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز