شورای عالی سیاسی یمن اعلام کرد که ائتلاف تجاوز به یمن به رهبری عربستان باید مسوولیت حمله به مراسم عزاداری در تالار بزرگ صنعا در هفته گذشته را که بیش از 700 کشته و زخمی بر جای گذاشت، برعهده بگیرد.

به گزارش مرورنیوز به نقل از  شبکه خبری المسیره، شورای عالی سیاسی یمن با صدور بیانیه ای ادعای دیروز (شنبه) گروه تحقیق عربستان درباره حمله به مراسم عزاداری براساس اطلاعات نادرست را تلاش برای فرار از زیر بار مسوولیت و تبرئه پرونده مملو از جنایت خود علیه غیر نظامیان یمنی دانست. 
این بیانیه افزود که عربستان متجاوز در 19 ماه گذشته، جنایات بی حدی را در شهرهای عمران، بنی ضبیان، رازح، سنبان، المخا، حی الهنود ، مستبا، خلقه نهم و دیگر جنایات که صدها کشته بر جای گذاشته در یمن مرتکب و از حمله به مراسم عروسی ، خانه ها ، محل تجمع افراد در بازارها و جاده ها نیز کوتاهی نکرده است. 
این بیانیه اضافه کرد: رژیم آل سعود اکنون خون قربانیان تالار بزرگ صنعا و مردم یمن و جامعه بین المللی را خوار شمرده و با صدور بیانیه ای، طرف وابسته به ریاست شورای ستاد عمومی یمن وابسته به مزدوران عربستانی را متهم این جنایت کرده است.
شورای عالی سیاسی یمن در این بیانیه تاکید کرد: ما اعتراف عربستان به این جنایت و تبادل اتهام میان این کشور متجاوز و مزدورانش را ناشی از شکست دشمن متجاوز در جنگ با یمن می دانیم.
شورای عالی سیاسی یمن ضمن هشدار به این که بیانیه عربستان در راستای سرگرم کردن سازمان ملل و شورای حقوق بشر وابسته به آن و دیگر سازمان های جهانی حقوق بشر است، خواستار تشکیل کمیته مستقل بین المللی بی طرف برای تحقیق درباره جنایات عربستان در یمن شد. 
این بیانیه تاکید کرد که شورای امنیت سازمان ملل با همدستی یکدیگر چشم بر روی حقیقت بسته اند و دروغ های آل سعود را می پذیرند، اما ما همچنان رژیم آل سعود را مسوول این جنایت ظالمانه به یمن و سکوت آنها را مشارکت در این جنایت می دانیم. 
تیم ارزیابی جنایت صنعا وابسته به ائتلاف ضد یمن تحت رهبری عربستان در تلاش برای توجیه جنایت کشته و زخمی شدن بیش از 700 نفر در تالار بزرگ صنعا ادعا کرد که یک طرف یمنی به مرکز عملیات هوایی ائتلاف٬ اطلاعات نادرستی مبنی بر حضور گروهی از فرماندهان مسلح حوثی ها (انصارالله) در محل مشخصی از در پایتخت یمن داده و خواستار بمباران فوری آن شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز