یک نماینده ارشد پارلمان بریتانیا بر این باور است که ترزا می هیچ ایده‌ای درباره اینکه بریتانیا چگونه از اتحادیه اروپا خارج شود، ندارد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از رویترز، کنت کلارک 76 ساله نماینده محافظه کار و وزیر سابق دارایی بریتانیا در مصاحبه با نشریه نیو استیتمن تاکید کرد: دولت ترزا می نخست وزیر بریتانیا ظاهرا ایده روشنی برای خروج از اتحادیه اروپا ندارد و تا زمانی که سیاست لندن برای خروج از اتحادیه اروپا روشن شود، این مساله نااطمینانی اقتصادی و سیاسی را ایجاد خواهد کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: هیچ کسی در دولت ایده مشخصی درباره چگونگی برگزیت و شرایط پس از آن ندارد. نااطمینانی جدی در روابط تجاری و سیاسی شما با سایر کشورهای جهان کاملا خطرناک است اگر شما اجازه بدهید این شرایط باقی بماند.

ترزا می نخست وزیر بریتانیا بارها اعلام کرده است که "برگزیت به معنای برگزیت" خواهد بود و روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا اوایل سال آینده آغاز خواهد شد.

کلارک گفت: ترزا می با یک مشکل متفاوت روبرو شده آن هم در تلاش خود برای جلب حمایت 3 وزیر کابینه اش در موافقت با سیاست او در قبال برگزیت. ترزا می احتمالا با چالش های زیادی برای جلب موافقت بوریس جانسون وزیر خارجه، دیوید دیویس وزیر برگزیت و لیام فاکس وزیر تجارت در خصوص سیاست برگزیت روبرو می شود.

ترزا می قول داده است تا به قرارداد بی نظیری برای بریتانیا دست یابد، قراردادی که روند مهاجرت را محدود کرده و اجازه دسترسی بریتانیا به بازار اروپا را بدهد.

ولی مقام های ارشد اروپایی بارها تاکید کرده اند که دسترسی بریتانیا به بازار متحد اروپایی تنها به شرطی خواهد بود که بریتانیا اجازه جابجایی آزادانه نیروی کار را بدهد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز