کارگاه های سیار دیپلماسی از لوزان تا لوکزامبورگ و نیویورک نیز نتوانست آب های رفته را به جوی سیاست پرونده سوریه بازگردانده و آتش میدان جنگ را خاموش کند.

به گزارش مرورنیوز، روزنامه الثوره سوریه امروز (دوشنبه) نوشت: گروه به اصطلاح نجات آمریکایی و اروپایی نتوانست مشکلات کانال های دیپلماسی با روسیه را برطرف کند، بویژه اینکه پس از تخریب کامل توافق آمریکا و روسیه در سوریه، بازگشت به این توافق بسیار دشوارتر از دستیابی به آن است.
روسیه در لوزان نیز همچنان بر شرط جداسازی گروه های موسوم به 'مخالفان میانه رو' از النصره تاکید کرد، به همین دلیل نتایج نشست نیویورک نیز چندان موجب خوشایند آمریکا نخواهد بود و برهمین اساس، فریاد تهدیدآمیز واشنگتن درباره احتمال عملیات نظامی در سوریه از حنجره اوباما خارج شد. 
رفتن به نشست لوزان و بازگشت به شورای امنیت فقط یک نگرانی آمریکایی است؛ زیرا این آمریکا بود که از روسیه و دیگر کشورها برای شرکت در چنین نشستی دعوت کرد و از هرگونه بلندپروازی در این مرحله هراس دارد.
این همان چیزی است که روسیه را بر آن داشت که گام ها را به سوی نظام چندقطبی محکم تر بردارد و قدرت هسته ای را در مقابل قدرت هسته ای به رخ بکشد و حضور سیاسی آمریکا در منطقه را مشروط به موافقت خود کند.
اکنون تروریست ها در سوریه از هرگونه پیشروی یا حتی عقب نشینی برای حفظ آبروی خود و حامیانشان ناتوان مانده اند به همین دلیل نشست های سیاسی اروپا، آمریکا و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس جز تلاش برای خویشتنداری بیشتر به منظور جلوگیری از ورود به انفجاری جهانی که آمریکا برای آن آمادگی ندارد چیز دیگری نیست.
غرب با برگزاری این نشست ها به دنبال ازسرگیری همکاری سیاسی با روسیه است، آن هم نه به خاطر پایان دادن به بحران سوریه بلکه برای نجات النصره در حلب و ترس از دگرگونی کامل صحنه نبرد.
به همین دلیل درحالی که واشنگتن داعشی های مورد حمایت خود را از شهر موصل عراق و به بهانه آزادسازی این شهر و در حقیقت برای پشتیبانی از تروریست ها در حلب، به سوی حلب و رقه روانه می کند جان کری وزیرخارجه آمریکا سراسیمه میان ایوان های مختلف سازمان ملل در رفت وآمد است.
اردوغان نیز در یک بازی نمایش سیاسی در برابر مسکو کوتاه می آید و به کمک واشنگتن در حلب می آید و منطقه امن مورد نظر خود را با کلنگ داعش ایجاد می کند و گرنه چرا اردوغان حتی یکبار در عملیات زره فرات شکست نخورد و پیروزی های ترکیه و عقب نشینی داعش حتی بدون یک انفجار انجام می شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز