سرویس بین الملل- یک مقام ارشد سابق تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که محمود عباس بیت المال را برای نزدیکان خود ریخت و پاش می کند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «محمد رشید» مشاور یاسر عرفات رئیس سابق سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) که بعدها تشکیلات خودگردان فلسطین شد، افزود: محمود عباس از سفر درمانی ساکنان غزه به خارج جلوگیری می کند، اما این فرصت را در اختیار نزدیکان خود قرار می دهد و در حالی که معلمان را به بهانه کمبود منابع مالی از زندگی شرافتمندانه محروم کرده است، خود در خدمات ریاستی و امنیتی دست به اسراف و حیف و میل بیت المال می زند.

وی ادامه داد: رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین مانع از سفر دو شهید مبارز فلسطینی یعنی «ابو علی شاهین» و سمیح عبد الفتاح ملقب به ابو هشام سفیر مبارز فلسطینی به خارج به منظور درمان خود شد، اما همسر و دامادهایش را برای مداوا به بیمارستان صهیونیستی هداسا و دیگر بیمارستان های صهیونیستی می فرستد.

وی اعلام کرد که عباس تصمیم به مجازات یک سرگرد سرویس های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین به خاطر انتقاداتش از مشارکت وی در مراسم تشییع جنازه پرز گرفت و او را به 18 ماه حبس محکوم کرد، اما سپس از این تصمیم خود منصرف شد که به احتمال زیاد ناشی از ترس وی از واکنش مردمی بود.

رشید تصریح کرده است که ابو مازن (عباس) قضات از کار بیکار شده غزه را از ترفیع درجه و فعالیت در دادگاه های کرانه باختری محروم کرده است و در مقابل، هر روزه رتبه قضات کرانه باختری را ارتقا می دهد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز