سرویس بین الملل- ارتش مصر در راستای ریشه کنی تروریسم در صحرای سینا دست به عملیات نظامی در این منطقه علیه شبه نظامیان مسلح زده است.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرورنیوز در پی گسترش فعالیت گروهک های تروریستی در شبه جزیره سینا ارتش مصر عملیات نظامی خود علیه این گروهک های تروریستی را آغاز کرد.

محمد سمیر، سخنگوی ارتش مصر، یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد ارتش یک عملیات مهم را «برای هدف قرار دادن تروریست‌ها و عناصر غیرقانونی در چندین منطقه در شمال و مرکز صحرای سینا» آغاز کرده‌است.

سمیر از ادامه عملیات هوایی ارتش مصر در خلال عملیات زمینی نیروهای امنیتی نیز خبر داد.

رسانه های محلی به نقل از نیروهای امنیتی مصر از کشته شدن 8 نیروی امنیتی و زخمی شدن 10 تن دیگر در خلال این عملیات نظامی ضد تروریستی خبر می دهند. حمله به یک گشت نیروی پلیس، انفجار بمب کنار جاده ای و هدف قرار گرفتن نیروهای امنیتی توسط تک تیراندازن تروریست از عمده عوامل تلفات نیروهای امنیتی مصر به شمار می رود.

در پی برکناری مُرسی، گروه انصار بیت‌المقدس، از گروه‌های شبه‌نظامی مستقر در شبه‌جزیرهٔ سینا، با گروه تروریستی داعش اعلام بیعت کرد و نام آن منطقه را به «ولایت سینا» تغییر داد.

گروه‌های تروریستی در سال‌های اخیر بارها نیروهای امنیتی و غیرنظامیان را در سراسر مصر، به‌ویژه در استان سینا در شمال این کشور، هدف قرار داده‌اند که صدها کشته و زخمی به جا گذاشته‌است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز