یک بیانیه منتسب به گروه داعش نوشته است که حمله انتحاری صبح امروز (چهارشنبه) کابل را که در آن 8 تن کشته و 28 تن دیگر از جمله 3 نظامی خارجی زخمی شدند، مسئولیت آن را این گروه به عهده گرفته است.

به گزارش مرور نیوز، منابع خبری افغانستان به نقل از این بیانیه اعلام کردند که گروه داعش حمله انتحاری کابل را که صبح امروز در چهار راهی عبدالحق در شهر کابل رخ داد به عهده گرفت، اما پیشتر رئیس امنیت ملی افغانستان از پیچیدگی جنگ در این کشور و تبانی گروه های مسلح مخالف در حملات انتحاری و انفجاری خبر داده بود.
رئیس عمومی امنیت ملی افغانستان 27 فروردین در نشست علنی مجلس گفت که جنگ این کشور ابعاد پیچیده ای به خود گرفته و تاکتیک ها در حملات گروه های تروریستی به گونه ای غیرقابل تصور تغییر کرده است.
«محمد معصوم استانکزی» اضافه کرده بود که در مواردی یک حمله تروریستی را «لشکر طیبه» انجام می دهد، تجهیزات آن را «شبکه حقانی» فراهم می کند و مسئولیت آن را داعش به عهده می گیرد.
وی افزود: کشتار هزاره ها در شهرستان «تاله و برفک» استان «بغلان» در شمال این کشور که کارمندان یک معدن ذغال سنگ را قتل عام کردند، یکی از فرماندهان گروه طالبان به نام «عبدالخالق فش فش» انجام داد و مسئولیت این حمله را داعش بر عهده گرفت و در استان «جوزجان» نیز حمله ای را یک فرمانده طالب به نام «قاری حکمت الله» انجام داد، اما مسئولیت آن را داعش پذیرفت.
رئیس عمومی امنیت ملی افغانستان گفت که تاکتیک های گروه های تروریستی در افغانستان بگونه ای پیچیده تغییر کرده و آنان در تلاش ایجاد سوء ظن ها در دولت و مردم و در عین حال گم کردن سرنخ های حمله هستند.
 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز