سخنگوی استاندار «ارزگان» افغانستان اعلام کرد که عملیات نیروهای افغان از بامداد امروز «دوشنبه» برای پاکسازی و شکستن محاصره اطراف شهر ترینکوت از وجود طالبان آغاز شده است.

به گزارش مرورنیوز، «دوست محمد نایاب» روز دوشنبه به رسانه های محلی افغانستان گفت که عملیات گسترده از شرق شهر ترینکوت موسوم به «چرمگر» پس از رسیدن نیروهای ویژه از کابل، قندهار و هرات آغاز شده است. 
به گفته سخنگوی استاندار ارزگان نیروهای افغان عملیات خانه به خانه را برای پاکسازی از وجود طالبان در حومه های شهر آغاز کرده و نیروهای هوایی نیز آنان را پشتیبانی خواهند کرد.
نایاب گفته است که منطقه چرمگر، دارای باغ و درخت های انبوه است که گروه طالبان در بین آنها پنهان شده اند.
به گفته وی، عملیات برای شکستن محاصره شهر در این منطقه آغاز شده است.
گروه طالبان از دو ماه پیش حملات خود را به شهرستان های ارزگان و شهر ترینکوت آغاز کرده و یک ماه پیش توانستند به بخش های از این شهر وارد شوند که با اعزام نیروی کمکی از قندهار، دوباره از شهر رانده شدند.
بزرگراه قندهار- ارزگان نیز برای 40 روز بروی خودروها و نیروهای افغان مسدود بود که دو روز پیش با عملیات گسترده نظامی دوباره گشوده شد و کاروان نیروهای کمکی روز گذشته از قندهار وارد ارزگان شد.
گروه طالبان هنوز در این باره واکنشی نشان نداده است.
حدود 10 روز پیش گزارش هایی از تسلیم شدن بیش از 200 سرباز پلیس در این استان به گروه طالبان منتشر شد که گمانه زنی های شماری از اعضای مجلس را برای معاملات پنهانی و پشبت پرده برخی از افراد در داخل حکومت را در پی داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز