سرویس بین الملل- بسیاری از محافل و شخصیت های سیاسی اردن همچنان مخالفت خود را با افزایش همکاری های اقتصادی میان این کشور و رژیم صهیونیستی مورد تاکید قرار می دهند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، « مناف مجلی» رئیس کمیته مقاومت در برابر عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در اردن، توافق‌نامه مربوط به خرید گاز طبیعی ترکیه از اسرائیل را مغایر قانونی اساسی اردن دانست.
وی در باره توافق مربوط به خرید گاز طبیعی ترکیه از رژیم صهیونیستی افزود: ما این توافق نامه را به عنوان توافق خرید گاز طبیعی نمی دانیم، بلکه به عنوان توافق فروش وطن می بینیم چرا که توافق خرید گاز طبیعی از اسرائیل مغایر قانونی اساسی اردن است.
وی با محکوم کردن این توافق، گفت: به اعتراض خود علیه این توافق ادامه خواهیم داد.

مجلی با بیان اینکه زمان نامناسب این توافق تعداد زیادی سؤال را به همراه دارد، گفت: امضای توافق‌نامه از سوی دولت اردن پیش از تصویب آن در مجلس صحیح نیست زیرا مجلس قبلا این توافق را قبول نکرده است.
آناتولی در ادامه این گزارش نوشت: اردن با اسرائیل توفق‌نامه واردات گاز طبیعی 45 میلیارد متر مکعبی و به ارزش 10 میلیارد دلار برای مدت 15 سال را امضا کرده‌است.

هانی الملقی نخست‌وزیر اردن پس از انتخابات پارلمانی هفته گذشته استعفای خود را داد اما عبدالله دوم؛ پادشاه این کشور باز هم وظیفه تشکیل کابینه جدید را به وی محول کرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز