ویتالی چورکین، نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل اعلام کرد: گروه تروریستی جبهه النصره در صورت خارج نشدن از منطقه شرق حلب، هدف سرکوب گسترده قرار خواهد گرفت.

به گزارش مرورنیوز، چورکین روز سه شنبه در مقر سازمان ملل در نیویورک، خروج تروریست ها به ویژه اعضای گروه تروریستی جبهه النصره از حلب را شرط لازم برای برقراری آتش پایدار در منطقه اعلام کرد.
خبرگزاری ایتارتاس به نقل از چورکین نوشت: برای جبهه النصره فقط دو راه وجود دارد که نخست خروج از شرق حلب است و دوم بماند و هدف سرکوب قرار گیرد.
نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل همچنین ادامه داد: اگر گروه های معارض از جبهه النصره فاصله بگیرند به این گروه پیشنهاد ترک منطقه ارائه خواهد شد، هرچند استفان دی میستورا نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه این درخواست را مطرح کرده که پذیرفته نشده است.
چورکین در پایان تاکید کرد: گزینه دوم نیز این است که جبهه النصره را به گونه کامل شکست دهیم و در صورتی که صلح و آرامش در شرق حلب برقرار شود و جنگجویان منطقه را ترک کنند، معارضانی هم که می مانند، موافقتنامه آتش بس امضا خواهد کرد.
تروریست های جبهه النصره و گروه های مسلح همپیمان آنها موسوم به معارض که بسیاری از آنان تحت حمایت واشنگتن هستند در شرق حلب محاصره شده اند و ارتش سوریه برخوردار از حمایت نیروی هوافضای روسیه برای شروع عملیات اصلی پاکسازی تروریست ها در منطقه مستقر شده اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز