سرویس بین الملل- مردم یمن که طی دو سال گذشته متحمل شدیدترین بمباران و جنایات سعودی ها بودند از نیمه شب روز چهارشنبه شاهد آتش بس شکننده خواهند بود.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از القدس العربی، اسماعیل ولد الشیخ احمد نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در یمن ضمن اعلام توافق طرف های درگیر در یمن برای برقراری آتش بس 72 ساعته سراسری خواستار توقف عملیات نظامی از ساعت 23 و 30 دقیقه روز چهارشنبه، از سرگیری فعالیت های کمیته تنش زدایی و آغاز عملیات کمک رسانی به مردم این کشور شد.

وی در این اطلاعیه با اشاره به این که نمایندگان طرفین درگیر در یمن رسما به او اطمینان داده اند که مندرجات توافقنامه ترک مخاصمه در 10 آوریل امسال را رعایت کنند، به احتمال تمدید دوباره این آتش بس در آینده نیز تاکید کرده است.

نماینده بان کی مون این توافقنامه و اجرای آن را زمینه ای برای از سرگیری فعالیت های کمیته تنش زدایی و هماهنگی و آغاز عملیات کمک رسانی به آسیب دیدگان یمنی توصیف و ابراز امیدواری کرده است که این قدم به برقراری یک آتش بس دائمی ودستیابی به یک راه حل جامع سیاسی برای بحران یمن منجر شود.

اسماعیل ولد الشیخ احمد بار دیگر از طرفین درگیر و بازیگران منطقه ای و بین المللی خواسته است تا از اجرای کامل این آتش بس حمایت کنند و ضمن تاکید برضرورت توقف هر گونه عملیات نظامی در طول این آتش بس خواستار دسترسی بی قید و شرط و بلامانع امدادگران این نهاد به مردم یمن و توزیع کمک های انساندوستانه در میان آن ها شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز