سرویس بین الملل- رئیس جمهور ترکیه که به گفته بسیاری از کارشناسان امور غرب آسیا به دنبال زنده کردن تفکر عثمانیسم است بار دیگر با استفاده از تریبون سازمان همکاری اسلامی هوچی گری های خود را تکرار کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز، رجب طیب اردوغان که طی ماه های اخیر سیاست های متزلزل و در عین حال چرخشی را دنبال می کند و به اعتقاد کارشناسان به سوی هر منبعی که تامین نیازهای ترکیه را پاسخ دهد غلت می خورد، بار دیگر از تریبون سازمان همکاری اسلامی که ریاست دوره ای اش با آنکاراست سوء استفاده و به برخی همسایگانش به طور تلویحی حمله کرده است.
خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد که اردوغان دیروز دوشنبه در مراسم نهاری که به مناسبت شرکت روسای مجلس کشورها در سی و ششمین نشست کمیته اجرایی بین المجالس سازمان همکاری اسلامی در مجتمع ریاست جمهوری در آنکارا ترتیب یافته بود، گفت: مردم سوریه در 6 سال اخیر مورد هدف حملات وحشیانه با استفاده از سلاح‌های شیمیایی، بمب‌های بشکه ای و خوشه‌ای قرار می گیرند.
وی در ادعاهای غیر دیپلماتیک خود و خلاف سیاست تنش صفر با همسایگان تاکید کرد: با استفاده از مردم یمن و عراق به آغاز جنگ میان مسلمانان سنی و شیعه دامن زده می شود.
این کارشناسان در واکنش به رویکردهای رئیس جمهور ترکیه و سیاست سرکوب در داخل و تعطیلی روزنامه ها و اخراج هزاران تن از کارکنان بخش های مختلف دولتی و غیر دولتی در این کشور به اتهام مشارکت با کودتای نافرجام تیر گذشته تاکید دارند که اروغان در صدد زنده کردن تفکر نتو عثمانیسم است ولی باید نیک بداند که افکار عمومی منطقه دیگر شاهد سیاست های سلطه طلبی های تفکرات اشتباه گذشته نخواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز