سرویس بین الملل- یکی از نمایندگان استان نینوا در پارلمان عراق موضوع حمله شیمیایی داعش که توسط سران ایالات متحده مطرح شده را راهکار آمریکایی ها برای کاستن از سرعت و احتمالا متوقف کردن نیروهای عراقی دانست.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرورنیوز، عبدالرحمان اللویزی یکی از نمایندگان استان نینوا در پارلمان عراق اعلام کرد هشدار آمریکا در خصوص حمله شیمیایی داعش باعث فرار گروهی از مردم موصل برای نجات جان خود از این شهر شده است.

اللویزی تاکید کرد که این هشدار راهکار ساکنان کاخ سفید برای توقف و یا حداقل کند کردن سرعت پیشروی نیروهای عراقی در راه آزادسازی موصل از اشغال تروریست های داعش است.

بر اساس گزارش منتشر شده توسط ستاد اطلاع رسانی بسیج  مردمی عراق، اللویزی خاطرنشان کرد: «فرماندهان نظامی عراق، با پخش اعلامیه هایی از شهروندان عراقی خواست در خانه های خود بمانند و از نزدیک شدن به قرارگاه ها و اماکن وابسته به داعش خودداری کنند. این اعلامیه ها توسط نیروی هوایی ارتش عراق در آسمان موصل پخش شد تا از تجمع گروه های بزرگ انسانی جهت فرار از شهر جلوگیری کنند».

پیشتر فرماندهان نظامی آمریکا و برخی از رسانه های غربی با انتشار گزارش هایی مدعی شدند داعش قصد استفاده از سلاح شیمیایی علیه نیروهای امنیتی عراق را دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز