سرویس بین الملل- ولادیمیر پوتین، فرانسوا اولاند و آنگلا مرکل سران روسیه، فرانسه و آلمان چهارشنبه شب گذشته در برلین نشست ویژه بررسی اوضاع سوریه به ویژه شرایط در منطقه حلب را برگزار کردند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرورنیوز، به نقل از خبرگزاری فرانسه، در این دیدار سران سه کشور ابعاد مختلف اوضاع سوریه از جمله مسائل انسانی و برنامه آتش بس موقت را مورد بررسی قرار دادند.

خبرگزاری سگودنیا نیز گزارش داد: دیدار پوتین، مرکل و اولاند پشت درهای بسته و بدون حضور خبرنگاران یا انتشار جزئیان آن برگزار شد.

مرکل در پایان این دیدار به خبرنگاران گفت که مذاکرات سخت دشوار بود و این تاکید می تواند نشانه اختلاف مواضع گسترده روسیه با گروه کشورهای غربی-عربی ضدسوری باشد.

صدراعظم آلمان گفت که برای جدا کردن گروه های مسلح موسوم به معارض باید بمباران های ضد بشری متوقف شود.

صدراعظم آلمان در حالی عملیات علیه تروریست ها را ضدبشری خوانده است که آمریکا از اسفند ماه سال گذشته متعهد به جدا کردن تروریست ها از گروه های موسوم به معارض شده ولی تاکنون اقدامی انجام نداده است. 

آلمان و فرانسه پیرو سیاست های ضدسوری آمریکا به شمار می روند. این کشور از شش سال پیش همراه گروهی از چند کشورهای غربی - عربی با تسلیح و تجهیز جنگجویان افراطی و تروریست ها برای براندازی حکومت سوریه تلاش می کند در حالی که روسیه متحد نظامی و سیاسی ضدتروریستی دمشق به شمار می رود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز