مدیر سابق آژانس اطلاعات ملی آمریکا گفت که هیچ موردی مربوط به مداخله در انتخابات، پرچالش‌تر از دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا نبوده است.

به گزارش مرور نیوز، جیمز کلاپر، مدیر سابق آژانس اطلاعات ملی آمریکا به شبکه خبری سی.ان.ان گفت: سوابق دیرپایی از مداخله شوروی وجود دارد که به انتخابات در آن زمان بازمی گردد اما هرگز موردی پرچالش‌تر دوره کنونی وجود نداشته است.

کلاپر پیشتر در کمیته قضایی سنای آمریکا حاضر شده و درباره این مداخله شهادت داده و گفته که اطلاعی از شواهد مربوط به تبانی کمپین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری فعلی آمریکا با روسیه ندارد.

وی همچنین گفته بود که از تحقیقات اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف.بی.آی) درباره این مساله اطلاعی نداشت تا زمانی که جمیز کومی، رئیس سابق این اداره در جلسه شهادت مجلس نمایندگان آمریکا در مارس سال جاری میلادی آن را اعلام کرد.

کلاپر در گفتوگو با سی.ان.ان که روز سه شبه صورت گرفت، در پاسخ به این سوال که آیا 100 درصد مطمئن است که روسیه در این انتخابات دخالت داشته، گفت: کاملا مطمئنم. شواهد به نظرم مشخص و واضح است.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه آیا دخالت روسیه بر نتایج نهایی انتخابات اثر گذاشت یا خیر، گفت: ما نمی توانیم بگوییم که این مداخله به واقع بر نتایج این انتخابات اثر گذاشته است یا خیر. ما شواهدی درباره شمارش آرا نداریم چون در 50 ایالت شمارش به صورت مکانیکی صورت گرفت. ما اختیار، تجربه و توانایی ارزیابی این مساله را نداریم که بفهمیم این مداخله به واقع بر نتیجه اثر گذاشته یا خیر.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز