نیروهای مشترک عراقی برای بستن راه فرار داعش از موصل به سوریه تدابیر خاصی را اندیشیده اند.

به گزارش مرور نیوز، نیروهای عراقی همچنان به پیشروی های گسترده خود در نبرد با تروریست های تکفیری داعش در چارچوب عملیات بزرگ آزادسازی شهر «موصل» ادامه می دهند و تاکنون دستاوردهای بسیاری را در این نبرد محقق ساخته اند. در حال حاضر پنجمین روز از عملیات بزرگ آزادسازی شهر موصل سپری می شود.

مقام عراقی: نیروهای مشترک عراقی به ۷ کیلومتری عمق «موصل» رسیدند

 پیشروی های گسترده نیروهای مشترک عراقی در شهر موصل و در چارچوب عملیات بزرگ آزادسازی این شهر همچنان ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، در همین ارتباط «عبدالغنی الأسدی» فرمانده دستگاه مبارزه با تروریسم عراق اظهار داشت که نیروهای این کشور به ۷ کیلومتری عمق شهر موصل رسیده اند.

طبق گفته این مقام نظامی عراقی، در عملیات آزادسازی روستای «برطله» در موصل حدود ۸ عنصر تکفیری داعش به هلاکت رسیدند.

وی همچنین اظهار داشت: داعش استحکامات و موانع زیادی در برطله ایجاد کرده بود اما فایده ای برای داعش نداشتند و این گروه هزینه سنگینی در برطله پرداخت.

الاسدی همچنین عملیات آزادسازی برطله را «برق آسا» توصیف کرد.

تدبیر نیروهای عراقی برای جلوگیری از فرار داعش از «موصل»

نیروهای مشترک عراقی در راستای عملیات آزادسازی شهر موصل و برای بستن راه فرار تروریست های تکفیری داعش، نیروهای بیشتری را در دو محور مستقر کرده اند.

بر اساس این گزارش، محور اول منطقه القیاره در جنوب شهر موصل است که همزمان با افزایش تعداد نیروهای بسیج مردمی در این محور، پیشروی نیروهای ارتش به سوی موصل همچنان ادامه دارد.

محور دوم نیز غرب موصل در نزدیکی شهر تلعفر است. بسیج مردمی می خواهد با استقرار در غرب موصل عملیات این منطقه را به دست بگیرد. 

نیروهای بسیج مردمی در غرب موصل عملیاتی را برای مسدود کردن مسیرهای پشتیبانی داعش و جلوگیری از فرار سرکردگان و عناصر این گروه به سوی سوریه اجرا خواهند کرد، به عبارت دیگر ارتباط موصل با خاک سوریه را  قطع خواهند کرد.

فرماندهان بسیج مردمی پیش بینی می کنند که عملیات آنها در غرب موصل سخت و سنگین خواهد بود؛ زیرا قطع ارتباط موصل با خاک سوریه و جلوگیری از فرار داعشی ها کار آسانی نیست؛ چون طول محور عملیاتی بسیج مردمی از خاک سوریه تا شهر تلعفر حدود ۱۲۰ تا ۱۳۰ کیلومتر و از این شهر تا مرکز موصل ۶۵ کیلومتر است.

محور عملیاتی بسیج مردمی طولانی ترین محور عملیاتی است و مناطقِ واقع در این محور مناطقی مرزی و پهناور است که همین امر جنگ بسیج مردمی با داعش را سخت تر و طولانی تر خواهد کرد.

ورود نیروهای امنیتی به روستای «نعناعه» واقع در جنوب شهر موصل

نیروهای مشترک عراقی همچنان به پیشروی های گسترده خود در شهر موصل ادامه می دهند.

در ادامه این پیشروی ها، نیروهای عراقی وارد روستای «نعناعه» در جنوب شهر موصل شدند که به دنبال آن درگیری شدیدی میان آنها و تکفیریها درگرفت.

به دنبال وقوع این درگیری ها شمار زیادی از تروریست های تکفیری کشته و یا زخمی شدند.

نیروهای عراقی موفق شدند شمار زیادی از ساکنان این استان را به مناطق امن منتقل سازند.

اهتزاز پرچم عراق در روستای آزادشده «برطله»

نیروهای عراقی در ادامه پیشروی های خود در شهر موصل، موفق به آزادسازی روستای «برطله» شدند.

نیروهای عراقی پس از تسلط کامل بر این روستا، پرچم این کشور را بر فراز ساختمان های آن بر افراشتند.

پیشروی های گسترده نیروهای مشترک عراقی در شهر موصل همچنان با قدرت ادامه دارد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز