دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: همان طور که نتیجه نظرسنجی های برگزیت، همه غلط از آب درآمد، نتیجه نظرسنجی ها درباره انتخابات آمریکا هم به کلی باطل خواهد بود.

به گزارش مرورنیوز به نقل از  شبکه خبری NBC News، ترامپ دیروز (جمعه) این سخنان را در سخنرانی هایی در تجمعات و راهپیمایی تبلیغاتیش در ایالت های 'کارولینای شمالی' و 'پنسیلوانیا' در قیاس بین نظرسنجی های خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موسوم به 'برگزیت' با نظرسنجی ها در مورد نتیجه انتخابات آمریکا بیان کرد.
وی که موقعیت انتخاباتیش طبق نظرسنجی های به عمل آمده، حسابی تنزل پیدا کرده است، در این سخنان تبلیغاتی افزود: انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 'مافوق برگزیت'، 'به علاوه برگزیت' و 'پنج برابر برگزیت' است.
مردم انگلیس ژوئن امسال در یک همه پرسی به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رای دادند. این نتیجه فوق العاده شگفت انگیز بود و تمام پیش بینی های انجام گرفته در این زمینه را بکلی مردود ساخت .
ترامپ در طول تابستان و اوائل پاییز هم دائما در همه سخنرانی های تبلیغاتیش به مردم می گفت که خود او شخصا نتیجه همه پرسی مردم انگلیس را در مورد برگزیت درست حدس زده بود.
ترامپ به هوادارانش گفت: همانطور که هیچ کس نتیجه همه پرسی مردم انگلیس را در مورد خروج این کشور از اتحادیه اروپا درست پیش بینی نمی کرد، همین فرض در مورد انتخابات آمریکا هم صادق است و همه خواهند دید که نتیجه نظرسنجی ها در باره این انتخابات هم غلط از آب در خواهد آمد.
ترامپ در ادامه سخنرانی های تبلیغاتیش در روز جمعه از یک 'سیستم تقلب' نیز صحبت کرد و گفت که هدف این سیستم این است که اجازه ندهد وی به 'کاخ سفید' برسد. وی رسانه ها را 'متقلبترین افراد' خواند. 
صحبتهای ترامپ در این راهپیمایی های تبلیغاتی، آتش خشم و خروش هوادارانش را علیه رسانه ها برانگیخت و آنها را تحریک کرد تا هو بکشند و فریاد بزنند ' CNN شیره مردم را می دوشد'.
اما دود همین توهینی که وی به رسانه ها کرد، به چشم خود او رفت و لحظاتی بعد در حالیکه در حال ختم سخنانش بود گفت 'خیلی بد است که آنها راجع به این نخواهند نوشت و صادقانه راجع به آن صحبت نخواهند کرد'.
اشاره ترامپ به چیزی بود که وی آن را جنبش سیاسی می خواند.
وی گفت این در واقع عملا برای تلویزیون خیلی بهتر خواهد بود.
ترامپ در یکی دیگر از تجمعات انتخاباتیش در صبح جمعه (دیروز) از طرحش برای بازسازی نیروی دریایی آمریکا سخن گفت و اشاره کرد که این طرح بر محور استفاده از استعدادهای ذاتی ایالت 'فیلادلفیا' مجسم شده است .
ترامپ گفت من وزیر نیروی دریایی خود را مامور خواهم کرد بر روی موقعیتهایی مانند فیلادلفیا، که تاریخچه ای قطور در خدمت رسانی به دستگاه نظامی ما و نیز مزیت نزدیکی به صنعت پر جنب و جوش ما را دارد، مطالعه کند و راههایی را برای درگیر ساختن آنها در تلاشهای ملی بیابد.
ترامپ ضمن آن به جاهایی دیگر هم شامل خلیج کوچک همپتون، ویرجینیا، پورتسماوت و  نیوهمپشایر هم اشاره کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز