نهمین کنفرانس شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی امروز (شنبه) با حضور شخصیت های اسلامی از 22 کشور جهان در بغداد پایتخت عراق شروع به کار کرد.

به گزارش مرورنیوز به نوشته پایگاه خبری عراقی السومریه نیوز، این اجلاس با شرکت مقامات و شخصیت های سیاسی و دینی 22 کشور جهان و مسئولان بلندپایه عراقی از جمله حیدر العبادی نخست وزیر، سلیم الجبوری رئیس مجلس و عمارحکیم رئیس مجلس اعلای عراق در حال برگزاری است.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق در سخنرانی خود در نهمین کنفرانس شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی در بغداد گفت: ترکیه تمایلی برای جنگ با داعش ندارد و فقط می خواهد منافع خود را گسترش دهد؛ ترکیه منافعی دارد که برای تحقق آنها می جنگد.

سلیم الجبوری رئیس مجلس عراق نیز طی در سخنانی در این کنفرانس، گفت: آشتی منطقه ای برای همه اهمیت دارد و منطقه به گفتگوهای فراگیر برای پایان دادن به نبردها نیاز دارد؛ علمای دینی مسئولیت بزرگی در مبارزه با تروریسم دارند. 

الجبوری افزود: به زودی پیروزی کامل (بر تروریست ها) در عراق اعلام خواهد شد.

علی اکبر ولایتی دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی نیز طی سخنانی در این کنفرانس با اشاره به رابطه عربستان با رژیم صهیونیستی، گفت: عربستان با روابط خود با رژیم صهیونیستی اسلام را هدف حمله قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه عراق از زمان سقوط صدام با چالش های زیادی همچون چالش تروریسم و تهدید داعش روبه رو شده، افزود: عراق با همکاری دولت و ملت آن به زودی از شر تروریسم خلاص خواهد شد.

نوری المالکی نخست وزیر سابق عراق نیز در سخنان خود در این کنفرانس ضمن تقدیر از جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری در شناخت و افشای توطئه ها علیه اسلام گفت: معنای عملیات آزاد سازی موصل با رمز «قادمون یا نینوی» (حلب ما می آییم) این است که بزودی حلب و یمن را آزاد خواهیم کرد.

وی افزود: ما در عراق با یک جنگ طائفه ای روبرو هستیم که مانع همه تلاش ها برای ساختن و ثبات عراق است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز